2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Hullámzó mérkőzésen remek Falco-siker a listavezető Szolnok ellen

A szombathelyiek előbb elherdálták tizenhárom pontos előnyüket, utána viszont nagy tartásról tanúbizonyságot téve ismét a maguk javára tudták fordítani a mérkőzést és 83-71-es győzelmet arattak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI/A 6. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC - SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 83-71 (25-15, 12-27, 25-15, 21-14)

Falco: Pot 9/3, Brown 14/3, Kovács B. -, Tiby 8/6, Keller Á. 6. Csere: Perl 25/3, Barac 16, Cowels 2, Sövegjártó 3

Edző: Milos Konakov

Szolnok: Durham 15/6, Lukács 6, Barnes 4, Williamson 8, Szubotics 18/3. Csere: Gavin 13/9, Révész 3, Rudner 2, Pongó Ma. -, Sebők 2.

Edző: Gasper Potocnik

A címvédő a listavezető ellen lépett pályára vasárnap este az élvonalbeli kosárlabdabajnokságban, Falco-Szolnok rangadót rendeztek az Aréna Savariában. A Tisza-partiak veretlen mérleggel érkeztek Szombathelyre, a sárga-feketék négy győzelemmel és egy vereséggel második helyen álltak a tabellán a találkozót megelőzően.

Brown labdaszerzése után Tiby zsákolása indította be a vasárnap esti kosárcsemegét, majd két szolnoki büntető után Pot szerzett könnyű kosarat. A Falco fegyelmezetten védekezett, elöl pedig rendkívül hatékony volt, öt perc elteltével 12-6 állt az eredményjelzőn. Perl Zoltán zsinórban négy pontot szerzett, 14-6-ra mentek a szombathelyiek, Gasper Potocnik pedig időt kellett, hogy kérjen. A mérkőzés első hármasát Subotic jegyezte, de Perlt továbbra sem tudták tartani a szolnokiak, remekül szállt be a szombathelyiek válogatott klasszisa (16-11). Subotic 2+1-ére is gyorsan érkezett a hazai felelet, de Lukács büntetőjéval három pontra zárkózott az Olaj (18-15). A negyed vége a vasiaknak sikerült jobban, tíz percnyi játék után 25-15 állt az eredményjelzőn.

Mindkét gárda triplával nyitott a második etapban, a különbség nem csökkent, a Szolnok nem tudott átlendülni a holtponton, 32-19-nél újabb vendég timeout következett. Ahogy az első felvonásban, ezúttal is tripla követte az időkérést, 32-22 volt az állás, ezt követően pedig azért támadhattak a Tisza-partiak, hogy tíz ponton belülre kerüljenek. Subotic közreműködésével ez sikerült is nekik, ráadásul Williamson is beköszönt, a 0-7-es vendég roham után pedig Milos Konakov is magához hívta övéit (32-36). Megrekedt a hazai csapat, újabb szolnoki pontot következtek, 32-32-nél pedig már egyenlő volt az állás. Vérszemet kaptak a vendégek, 32-37-re elhúztak, Milos Konakov pedig újfent időt kellett, hogy kérjen. A nagyszünet előtti utolsó percbe 32-39-cel léptek a csapatok, a rendkívül hosszú szombathelyi pontcsendet Barac törte meg, Brown triplát süllyesztett, majd egy szolnoki dudaszós hármas érkezett, 37-42 volt a félidő.

A Falco egy triplával faragta két pontra a hátrányát, majd duplára duplával válaszolt, nem hagyta meglépni ellenfelét a címvédő. Perl Zoltán büntetője után már egyenlő, 45-45 volt az állás, majd Révész Ádám és Subotic is 2+1-es akciói következtek, 46-51-nél ismét lélegzetvételnyi előnyre tudott szert tenni a Tisza-parti gárda. Ez az állapot nem tartott sokáig, Perl Zoltán vezérletével ismét egalizált a hazai csapat, ráadásul Tiby triplájával a fordítás is összejött, 54-53 volt az állás négy perccel a harmadik negyed vége előtt. Hullámzott a mérkőzés, 58-54-nél négy pont volt a Falco előnye, Gasper Potocnik pedig úgy vélte, reagálnia kell, hiszen döntő momentum lehet, ha nagyobb előnyre tud szert tenni a Konakov-legénység. Gavin csak az egyik büntetőjét dobta be, Brown viszont nem hibázott, négy büntetője után 62-55-re vezetett a házigazda. A negyed utolsó kosara az Olajé volt, az utolsó játékrészre 62-57-tel kanyarodtak a felek.

Teljesen nyílt volt az összecsapás, Pot viszont zsinórban öt pontot szerzett, a Szolnok pedig időt kért 67-57-es állásnál. A Tisza-partiak az utolsó szalmaszálba kellett, hogy kapaszkodjanak, ehhez viszont nem vitte őket közelebb a két kihagyott büntető, ráadásul Barac és Perl is betalált, 73-59-es állásnál pedig ismét időt kért az Olaj. A szombathelyieknek mindenre volt válasza, folyamatosan tíz ponton kívül tudták tartani riválisukat, ebben a periódusban Barac volt az, ki nagyon megszórta magát. Az utolsó két perchez érkezve 77-67 állt az eredményjelzőn, Subotic hármasa döntő pillanatban jött le a gyűrűről, Keller Ákos viszont nem hibázott, a Falco végül 83-71-es győzelmet aratott.

A bajnokságban szünet következik a válogatott világbajnoki selejtezői miatt, a Falco legközelebb november 18-án lép pályára, méghozzá a Kecskemét vendégeként a Messzi István Sportcsarnokban.