Hatból hat: újabb zöld-fehér futsalsiker, a Kecskemét is meghajolt a Haladás előtt

A szombathelyiek 5-0-s győzelemmel tartották itthon a három bajnoki pontot.

FÉRFI FUTSAL NB I. 6. FORDULÓ

HALADÁS VSE - SG KECSKEMÉT FUTSAL 5-0 (2-0)

Haladás: Alasztics Marcell - Kovács Máté, Luiggi Longo, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Homlok Levente, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Dróth Zoltán, Körmendy Gábor, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Vas Ádám, Rutai Balázs

Edző: Felipe Conde

Kecskemét: Krajcsi Bence - Bencsik Roland, Nemanja Milosavljevic, Pál Patrik, Aleksandar Tomic, Rigó László, Hajnal Norbert, Bíró Attila, Kajtár Mátyás, Suscsák Máté, Haász Benjámin, Fekete Márk, Szabó János

Edző: Koós Károly

Gólszerzők: Luiggi Longo 11., Vatamaniuc-Bartha Dávid 12., Dróth Zoltán 28., Vas Ádám 38., Fehér Dániel  40.

Rangadóval folytatódott a bajnokság a címvédő Haladás futsalcsapata számára, Felipe Conde legénysége a remek erőkből álló Kecskemétet látta vendégül. A találkozó előtt a csapatok közösen emlékeztek meg Kis Jánosról, a hazai futsal meghatározó alakjáról.

Lendületesen, kezdeményezően kezdték a felek az összecsapást, mindkét oldalon veszélyes lövéseket, szép védéseket láthattak a szurkolók. Rendkívül nagy taktikai csata zajlott a pályán, mindkét együttes kereste a rést a pajzson, végül a 11. percben egy remek Luiggi Longo megindulás után a zöld-fehérek tudták megszerezni a vezetést (1-0). Sőt, mi több kisvártatva már 2-0 állt az eredményjelző, Dróth Zoltán passza után Vatamaniuc-Bartha Dávid volt eredményes. A Haladás csapatkapitánya aztán Szalmás Zoltánt is nagy helyzetbe hozta, Krajcsi Bence azonban nagy bravúrral hárított. Nagyot küzdöttek a csapatok, sok volt a szabálytalanság, öt perccel a szünet előtt a hazaiak már elérték az öt faultot. A hátralévő időben aztán még a Kecskemét is begyűjtött egyet, újabb gól viszont már nem esett, 2-0-val vonultak az öltözőbe a csapatok.

A fordulást követően Vas Ádám nevéhez fűződött az első komolyabb lehetőség, majd Tomic próbálkozása után Kovács Máté előtt adódott nagy ziccer. Igazi-adok kapok alakult ki, lüktetett a találkozó, egy pillanatra sem volt megállás. A 28. percben aztán tovább nőtt a különbség, Dróth Zoltán lövésével módosult 3-0-ra az állás. A vendégek ugyan próbálkoztak, ám erre a szakaszra már talán érződött, hogy nem igazán van benne a játékukban a szépítés, és hogy izgalmassá tegyék a végjátékot. Egy időkérés után vészkapusra váltott Koós Károly együttese, az üres kapus szituációt viszont kis híján Dróth Zoltán révén a Haladás tudta kihasználni. Ezúttal is bőszen gyűjtögették a szabálytalanságokat a csapatok, olyannyira, hogy a 38. percben kisbüntetőhöz jutott a házigazda, Vas Ádám pedig nem is hibázott (4-0). Az ezt követő két perc sem telt eseménytelenül, Fehér Dániel is eredményes tudott lenni, a Haladás pedig rendkívül magabiztos, 5-0-s győzelemmel őrizte meg százszázalékos mérlegét.

A HVSE legközelebb szeptember 29-én, pénteken 18 órakor a Nyíregyháza otthonában lép pályára.