2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Nagy lépést tett a Futsal Magyar Kupa Final Four-ja felé a Haladás a Dunaferr elleni győzelmével

Mindössze két nappal a Nyírgyulaj elleni rangadó után fontos kupamérkőzés várt a Haladás VSE futsalcsapatára. A Juanra-legénység a Final Four-ba jutásért való küzdelem első felvonásában hazai pályán csapott össze a Dunaferr gárdájával, és 4-2-es győzelmével igencsak kedvező helyzetből várhatja a visszavágót.

FÉRFI FUTSAL MAGYAR KUPA 3. FORDULÓ

Haladás VSE  Dunaferr Due Dutrade FC 4-2 (3-1)

Gólszerzők: Klacsák 7. (öngól), Dróth 9., Simic 14.,Vidák 22., ill. Klacsák 2., 36.

Haladás VSE: Alasztics, Horváth, Simic, Dróth, Vidák    Csere: Gyimesi, Sásdi, Hajmási, Sipos, Szakasics, Gerencsér, Péter, Vas, Martine

Dunaferr: Rigó, Klacsák, Faragó, Pál, Sáhó.   Csere: Cseresnyés, Németh, Dorogi, Fridrich, Szeghy, Csányi, Horváth

Aktívabban kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, a mérkőzés elején egymás után végezhette el a sarokrúgásokat a Dunaferr gárdája, de Alasztics illetve a védelem a helyén volt, és nem született ezekből gól. Mikor azonban kijött a Haladás a szorításból, egy gyors kontratámadás után góllá érett a veszélyes játék, Klacsák Bence révén szerezte meg a vezetést a vendégcsapat. A kapott gól után felébredt a Haladás, és folyamatos nyomás alatt tartotta a vendégkaput, a legközelebb Hajmási állt az egyenlítéshez Vas fantasztikus átadása után Rigó védeni tudott. Egymás után jöttek a zöld-fehér lehetőségek, Martinez is könnyen egyenlíthetett volna, de pöckölése centikkel ment csak a kapu mellé. A 8. percben aztán góllá érett a hazaiak fölénye, egy szép Dróth-Simic összjáték után Klacsák próbált menteni, de szerencsétlenül ért a labdába, ami a kapuban kötött ki. Nem sokat kellett várni a vezető találatra, Alasztics kidobását 1 perccel később Dróth tette el zseniális mozdulattal a kapus mellett, ezzel már a hazaiaknál volt az előny.

A vezetés ellenére sem állt le a Haladás, folyamatosan Rigó bravúrjaira volt szüksége a Dunaferrnek a meccsben maradáshoz, többek között Martinez és Horváth Péter is növelhette volna az előnyt, Vas lövése pedig a kapufát találta el. A Dunaferrnek csak momentumai voltak a mérkőzés ezen szakaszában, legveszélyesebb játékosuk Horváth Benedek volt, de ő sem tudott túljárni Alasztics eszén, illetve egy szöglet után közvetlen közelről belsőzött a kapu mellé. A 14. percben aztán ismét Dróth-Simic összjáték következett, ezúttal már egyértelműen utóbbié volt a gól, ezzel 3-1-re vezett már a Haladás gárdája. A vendégek vezetőedzője, Fehér Zsolt időt is kért, és úgy tűnt, sikerült is felráznia a csapatát, de szépíteni nem tudott már a vendégegyüttes a félidőben, így maradt a 3-1-es hazai vezetés az első 20 perc után.

A fordulás után sem változott a játék képe, sokkal veszélyesebben és támadóbb szellemben játszott a zöld-fehér gárda, aminek meg is lett az eredménye: 2 perc telt el a második játékrészből, amikor Vidák Balázs révén tovább nőtt az előny, már 4-1-et mutatott az eredményjelző. A vendégek nem igazán tudtak veszélyes helyzeteket kidolgozni, amikor a hazai kapu elé kerültek, Alasztics magabiztosan védett. A Haladás is mindent megtett, hogy végleg lezárja a mérkőzést, de Rigó bravúrjai meccsben tartották a vendégeket. Rendkívül sok szabálytalanság jellemezte ezekben a percekben, és nem igazán volt folyamatos játék. A 36. percben előbb Alasztics védett bravúrral, majd a gyors szöglet után Klacsák Bence megszerezte második gólját, 4-2-re módosítva az állást. A vendégek mindent elkövettek, hogy sikerüljön még feljebb zárkózni, de hiába váltottak vészkapusra, így sem sikerült bevenniük a hazai kaput. Az eredmény a hátralévő időben nem változott, a Haladás 4-2 arányban meg tudta nyerni a mérkőzést, és nagy lépést tett a továbbjutás felé.