2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Haladás Viktória: győztes szezonzáró a MOL Fehérvár otthonában

A zöld-fehérek Kis Anita góljával 1-0-ra nyertek a székesfehérváriak ellen és a 6. helyen zárták a Simple Női Liga 2022/2023-as kiírását.

SIMPLE NŐI LIGA 22. FORDULÓ

MOL FEHÉRVÁR FC - HALADÁS VIKTÓRIA FC 0-1 (0-0)

Mol Fehérvár: Terestyényi (Németh N., 84.) – Szehofner (Szombati, 85.), Tenyei-Tóth, Jánosi, Simon – Szabó B., Földvári (Pál, 76.), Kozma (Balla, 85.), Farkas (Kántor, 84.) – Romanoczki, Pécsi

Edző: Gajdóczi Tibor

Haladás Viktória: Schildkraut – Németh A., Horti, Gődér, Pintér (Kovács V., 33.) – Kis, Urbán, Koprena (Varró, 46.), Nagypál – Szil (Nagy D., 85.), Vladulescu (Feketevízi, 83.)

Edző: Markó Edina

Gólszerző: Kis 58.

Az idény utolsó felvonásaként Székesfehérvárra látogatott a Haladás Viktória együttese, a szombathelyiek a Szekszárd elleni siker után ezúttal is szerették volna begyűjteni a három pontot és győzelemmel zárni a bajnokságot.

A nyárias melegben lejátszott találkozó első szakaszában a vendégek akarat érvényesült, majd folyamatosan érkezett meg a mérkőzésbe a fehérvári gárda, egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. Komolyabb helyzetekig is eljutottak a csapatok, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, gól viszont nem esett az első játékrészben, így 0-0-ról következhetett a folytatás.

A szünet után ismét a vasiak erősítettek, a fölény pedig az 58. percben Kis Anita fejesének köszönhetően gólban is megmutatkozott (0-1). A folytatásban Markó Edina együttese irányította az összecsapást, a MOL Fehérvár beszorult a saját térfelére. A Haladás Viktória egymás után dolgozta ki a veszélyes lehetőségeket, az eredmény viszont már nem változott a hátralévő időben, ami azt jelentette, hogy a zöld-fehérek 1-0-s idegenbeli győzelemmel búcsúztak a bajnokságtól és a 6. helyen zárták az idényt.