2024.05.06., hétfő  •  Ivett, Frida napja
NB/III: Kiütötte ellenfelét a Haladás VSE, 3-0 lett a végeredmény a Kelen SC ellen

Az NB/III-as bajnokságban a Haladás VSE hazai pályán 3-0-ra győzött a Kelen ellen.

LABDARÚGÓ NB III. ÉSZAK-NYUGATI CSOPORT 3. FORDULÓ

SZOMBATHELYI MÁV HALADÁS VSE - KELEN SC 3-0 (2-0)   SZOMBATHELY, VEZETTE: DRABON

Haladás: Horváth B. - Horváth M. (Varga Cs. 27') KOVÁCS B., NÉMETH M., Buzás L. - VARGA M. (Tama G. 82') Balogh Á. (Árvay D. 67') FERENCZ Z. - SZABÓ M., (Hende M. 82') Szenczi B. (Tóth M. 67') PAP M.

Vezetőedző: Szenczi Imre

Gólszerzők: Németh 2 (22., 80.), Pap 26.

A szerdai kupatovábbjutás után immáron a bajnoki tabella éllovasa várt a Haladás NB III-as csapatára, Szenczi Imre fiai a Kelen SC gárdáját látták vendégül.

Jó iramban, jó tempóban kezdték a találkozót a szombathelyiek. Magabiztosak voltak, valamint már a vezetést jelentő találat előtt is volt két olyan lehetőségük, melyeket illett volna kihasználniuk. Ez végül nem törte meg a hazai lendületet, nem bénította meg a zöld-fehéreket, ráadásul négy perc leforgása alatt két gyönyörű találattal kétgólos előnyre tettek szert (2-0). A játékrész közepén aztán kényszerű cserét kellett végrehajtani Szenczi Imrének, de akár négygólos előnnyel is zárhatta volna a félidőt a házigazda. A fordulás után próbált erősíteni és nyomást helyezni a vendéglátókra a Kelen, helyzetecskékig el is jutott, komoly ziccerbe azonban nem tudott kerülni. A szombathelyieknek ezúttal nem volt annyi lehetőségük, mint az első felvonásban, de magabiztosan őrizték előnyüket, sőt mi több egy újabb Németh Milán-góllal le is zárták a mérkőzést és eldöntötték a három pont sorsát.

Nyugodt és magabiztos voltam a mérkőzés előtt. Erre kértem a gyerekeket is, mert az már bebizonyosodott, hogy nincs kitől félnünk. Tiszteltük az ellenfelünk eredményeit, a tabellán elfoglalt helyezését, de ma, mi nyerni akartunk. Az első félidőben a mi játékunk érvényesült, talán meg is leptük vele az ellenfelet. A négy ziccerrel biztosan. Már ebben a félidőben lezárhattuk volna a mérkőzést. A folytatás már nem volt ennyire látványos, de ekkor sem engedtük közelebb a kitámadó ellenfelet. Van még javítanivaló a játékunkon és ezért dolgozunk minden nap. A fejlődés látszik és remélem nem ért véget. Szombaton Sopronban újabb felmérő következi, ott is szeretnénk eredményesek lenni és minőségi futballt produkálni.

- összegezte a látottakat Szenczi Imre vezetőedző

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.