Fontos meccsen győzött a Hali a Kazincbarcika ellen

Augusztus közepe óta nyert újra bajnokit a zöld-fehér együttes, a három pontot érő találatot Csilus Tamás jegyezte.

Szombathelyi Haladás-Kazincbarcika  1- 0 (1 - 0)
Rohonci út, 934 néző, vezette: Móri (Horváth, Dr. Bede)

HALADÁS: Verpecz I. – Simut, Csató M., Németh M., Bosnjak (Tóth M. 73.) – Derekas, Csilus – Csernik, Rácz B. (Hursán 84.), Doktorics – Borvető (Lencse 92.). Vezetőedző: Michael Hipp.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA: Megyeri – Szemere (Kovács D., 66.), Ur, Lippai, Süttő – Heil, Nagy J. (Csatári, 46.), Székely (Ádám, 46.), Kállai Z., – Benkő (Szabó B., 66.), Laczkó (Puska 76.). Vezetőedző: Varga Attila.

Unalmasan kezdődött a meccs, rengeteg volt a pontatlanság mindkét oldalon. A 9. percben Borvető került helyzetbe, de tisztáztak előle a védők. A Haladás volt aktívabb, de ziccer nem adódott egyik kapu előtt sem az első húsz percben. A talaj sem volt ideális, ám nem ennek tudható be, hogy elvétve alakult ki csak folyamatos játék… A 25. percben Doktorics lőhetett 11 méterről, de a labda középre tartott, Megyeri könnyedén hárított. A 31. percben Verpecz védett hatalmasat Nagy J. megpattanó szabadrúgása után.

A 36. percben Bosnjak 12 méterről leadott lövését Megyeri csak kiütni tudta, Csilus a kipattanó labdát 7 méterről vágta a hálóba (1-0)! A vezetés után is a Haladás maradt támadásban, de újabb találat már nem esett a szünetig.

A fordulás után jó tempóban kezdtek a csapatok, sok volt a fault, ám egyértelműen a vasiak voltak veszélyesebbek. A sárga-kékek is belementek a nyílt játékba, így egészen izgalmasan teltek a percek. Bő egy óra után Doktorics két csel után került helyzetbe, de 10 méterről leadott lövése gyengére sikeredett. Idővel megint esett a színvonal, a mezőnyben gyűrték egymást a felek. Bosnjak sérült meg a 72. percben, a bekk nem is tudta folytatni, helyre Tóth Máté érkezett. A 74. percben Ur próbálkozott kapáslövéssel, amelynek bedobás lett a vége – életerős löket volt… A 76. percben Derekas, majd két perccel később Csernik is célba vette a barcikaiak kapuját, de nem született újabb találat.

A hajrára a keletiek felbátorodtak, a Hali pedig kontrázott. A 89. percben Csernik szép szóló után 12 méterről lőtt, Megyeri nagy bravúrral védett. A 91. percben Cseriket rántották le a 16-oson belül, Móri büntetőt ítélt. A 11-est Borvető kihagyta, a jobbra tartó labdát Megyeri kiütötte...

Maradt az 1-0, a Haladás megérdemelten nyert.

(Fotó: Nagy Jácint)