Vereséggel zárta a bajnokságot a Haladás

A labdarúgó Merkantil Bank Liga zárófordulójában a vasiak a már bajnok DVTK-t látták vendégül. A miskolciak megérdemelten nyertek 2-0-ra - a Hali megint nem focizott jól, a szurkolók tüntettek is a csapat és a klubvezetés ellen.

Kifejezetten kellemes időben vonultak ki a csapatok a pályára – az idén a hazai Hali-meccseken rendre hűvös volt az időjárás. Az érdeklődés ennek ellenére meglehetősen gyérnek mutatkozott hazai oldalon, ami nem meglepő: pocsék formában futballoztak Csernikék az utóbbi hetekben, és a 9. pozíció is messze elmaradt a várakozástól. A bajnok diósgyőrieket sokan elkísérték, szépen megtelt a vendégszektor.

Jó iramban kezdtek a csapatok. A 3. percben Ráczot buktatták a 16-os vonalánál, középen. A szabadrúgást Molnár végezte el, a jobb alsóba tartó labdát Danilovics szögletre ütötte. A 8. percben Csirmaz vette célba Mursits kapuját, de Csilusról kornerre pattant a labda. A 10. percben Horváth Rajmund gondolt egy merészet, jó 20 méterről ballal kapura tekerte a labdát, ami nem sokkal, de fölé szállt. Teljesen fogyasztható kezdést produkáltak az alakulatok.

A 12. percben újabb Danilovics-bravúr: Molnár kapott remek indítást Rácztól, majd három védő között megtartotta a labdát, balra Csernikhez passzolt, a diósgyőri kapus hatalmasat védett. Az ellentámadásnál megszerezte a vezetést a borsodi brigád: Lőrinczy vetette át a labdát tiszta helyzetben 12 méterre a Hali kapujától, majd a kivetődő Mursits a hálóba bombázott (0-1). A 15. percben kis híján már kettővel mentek a piros-fehérek, de előbb Lukács a bal kapufát találta el, majd Bárdos lövésébe belelépett Doktorics.

A gól megfogta a Haladást, a 20. percben Lukács lefutotta Devecserit, elpöckölte a labdát Mursits mellett, de végül a játékszer a jobb kapufa mellett gurult ki. Hatalmas ziccer volt. A 22. percben Lukács került ismét óriási helyzetbe, már csak Mursitscsal állt szemben, de ezúttal 13 méterről fölé pörgette a labdát. A félidő feléhez érve a miskolciak már akár több góllal is vezethettek volna. Érdekesség: a 24. percben Bana játékvezető ivószünetet rendelt el…

Az első fél óra végéhez közeledve kezdett magához térni a Hipp-legénység, a zöld-fehérek szögletekig eljutottak, kiegyenlítettebb lett a játék. Aztán ahogy teltek a percek, úgy esett vissza az iram, és lett több a hiba. Ettől függetlenül nem volt rossz a meccs,a DVTK kontrákra rendezkedett be, és azért a gyorsaságbeli különbség kijött a vendégek támadói és a mieink védői között.

A szünetig már nem adódott nagyobb lehetőség, így a az öltözőbe a vendégek vonulhattak előnyben – joggal.

A fordulást követően a Haladás lépett fel kezdeményezőbben, Csernik szólója után Szatmári blokkolta a labdát a 16-oson belül. Az 51. percben egy jobboldali szabadrúgásra Bolla érkezett remek ütemben, de 7 méterről fölé fejelte a labdát. Ment előre a hazai együttes becsülettel, a vendégek mintha az öltözőben maradtak volna.

Az 57. percben mégis majdnem a DVTK-tábor örülhetett: Gera jobboldali beadására Lukács érkezett, átvette a labdát, majd 5 méterről, jobbról, takarásból tüzelt, Mursits szögletre tolta a labdát.

Egy óra elteltével komoly rugdosódásba kezdtek a srácok, de Bana játékvezető végül nem osztott ki lapot a parázs jelenetet követően.

A második félidő már megközelítően sem hozott olyan lüktető játékot, mint az első, a piros-fehérek kényelmesre vették a figurát, a vasiak – pedig mint oly sokszor a szezon során – tanácstalanul fociztak. A 65. percben Medgyes gyorsított rá, betört a 16-oson belülre, majd 13 méterről fölé durrantotta a labdát – hosszú idő után végre egy lehetőség.

1263-an néztük a meccset a helyszínen – ez derült ki a második ivószünet alatt. A 70. percben a csereként pályára lépő Illés vállalkozott lövésre 20 méterről, a labda elkerülte a jobb kapufát. Nem sokkal később egy formás vendégkontra végén Nyíri mentett az utolsó pillanatban szögletre. Felpörögtek a miskolciak, ezek megint az ő perceik voltak.

Aztán jó ideig megint semmi nem történt. A 81. percben Bosnjak viharzott el a bal oldalon, de a beadásra nem érkezett senki középen. A bajnok volt veszélyesebb, látszott, hogy melyik a jobb csapat. Lassan csordogáltak a percek, extra ziccer nélkül.

A 86. percben eldőlt a három pont sorsa. Mursits rosszul passzolt ki egy labdát, amire lecsapott Könyves, a csatrá 10 méterről lőtt, a labda elakadt a Hali kapusában, de érkezett Lukács, aki 7 méterről az üres kapuba gurított (0-2). A találat után egy szurkoló beszaladt a pályára, az ultrák pedig elhagyták a szektorukat. A nézők hangosan tüntettek a csapat és a klubvezetés ellen.

A DVTK megérdemelten nyert, a Haladás pedig nem tudott szépen búcsúzni a bajnokságtól...

SZOMBATHELYI HALADÁS–DIÓSGYŐRI VTK  0–2  (0-1)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1263 néző Vezette: Bana Gergely (Horváth Zoltán, Kiss Balázs).
HALADÁS: Mursits – Nyíri, Devecseri, Bolla, Doktorics – Zvekanov, Csilus – Horváth R. (Horváth A. 39., Katona 85.), Rácz, Csernik (Bosnjak 73.) – Molnár R. (Borvető 73.) Vezetőedző: Michal Hipp.
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári  Szűcs 82.), Bárdos, Bokros – Bényei (Illés 67.), Holdampf – Gera D. Koman 67.), Lőrinczy (Könyves 67.), Obounet (Medgyes 53.) – Lukács. Vezetőedző: Szergej Kuznyeczov.
Góllövők: Lőrinczy 13., Lukács 86.

(Fotó: Nagy Jácint/archív)