2024.04.27., szombat  •  Zita napja
Gólöröm cseh módra: 0-6 után gólt lőttek, mindenki ledobta a mezt, 16 sárgát kaptak

Tizenhat sárga lapot kasszírozott a 82. percben a cseh legutolsó osztályban szereplő futballcsapat: a játékvezető az Úpohlavy valamennyi játékosát besárgazta, amiért egységesen mezlevétellel ünnepelték a gólukat, amit akkor szereztek, amikor az ellenfél már 6-0-ra vezetett. Az akció világhírt hozott a bajnokságban egyetlen győzelemmel álló egyesületnek.

Az iDnes.cz portál újságírója, Petr Bílek kereste a klubelnököt, a 45 éves Jiří Lascht, aki maga is kezdőcsapat tagja volt november 4-én. A játékos-prezident elmondta, idegenben játszottak a szezon utolsó meccsén és az ellenfél már 5-0-ra vezetett a szünetben. Miután a második félidőben sokáig nem kaptak gólt, kitalálták, ha ők is lőnek (tíz meccs után 11-49 a gólarányuk), akkor az egész csapat - a cserék is - levetik a mezét, mivel a házigazda Libochovany kapuját sorozatban négy meccsen senki nem vette be.

A 82. percben Martin Blížilnek sikerült gólt lőnie, az Úpohlavy pedig kollektíven vetkőzött - a cserék pedig beszaladtak a pályára, nekik ez kellett a sárga laphoz, a kispadon ugyanis nem tilos a mezlevétel. A játékvezető nem tudta mit tegyen, az elnöknek kellett felvilágosítani, hogy miről van szó, ráér meccs után beírni a lapokat. Utána még egy gólt lőttek - ezzel 6-2 lett a végeredmény, viszont már a Libochovany-drukkerek is nekik szurkoltak, volt, aki mezt akart vásárolni tőlük, de nem adták, mert a Teplicéből érkezett játékosok adományozták a klubnak azokat.

A 16 sárga azonnal sláger lett a közösségi médiában, az egész világon megosztották különböző oldalak, mi a német Kickertől jutottunk el a cseh csapathoz.

- Vasárnap nagyon sokan összegyűltünk a kocsmában, és késő estig beszélgettünk az esetről. Nem is sejtettük, hogy ekkora hatása lesz - mondta az elnök a cseh portálnak. Az akcióról nem készült se fotó, se videó, a klubvezető arról beszélt, a községnek 259 lakója van, de diák nincsen  a településen. Örülünk, hogy életben tartjuk a futballt, jelentette ki Jiří Lasch.

Az Úpohlavy csapata: összetartó kollektíva, még a sárga lapokat is együtt kapják