Futsal: újabb Haladás-diadal, a Berettyóújfalu elleni rangadót is behúzták a zöld-fehérek

A címvédő Dróth Zoltán duplájával, valamint Sipos Gergő és Arnon Cassemiro találataival 4-3-as idegenbeli győzelmet aratott, így továbbra is őrzi hibátlan mérlegét.

FÉRFI FUTSAL NB I. 5. FORDULÓ

MVFC BERETTYÓÚJFALU - HALADÁS VSE 3-4 (0-2)

Berettyóújfalu: Mezei Dávid - Nagy Imre, Rábl János, Nagy Dániel, Rafinha, Mező Lőrinc, Korcsmáros Bence, Daróczi Dávid, Matheus, Erdei Kristóf, Iszák Dominik, Nagy Kevin, Szabó Péter

Edző: Trencsényi János

Haladás: Alasztics Marcell - Kovács Máté, Dróth Zoltán, Henrique Diniz, Arnon Cassemiro, Homlok Levente, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Vas Ádám, Rutai Balázs

Edző: Felipe Conde

Gólszerzők: Nagy Dániel (31.), Szabó Péter (32.), Nagy Imre (40.), ill. Dróth Zoltán 2 (3., 6.), Sipos Gergő (34.), Arnon Cassemiro (36.)

Szuperrangadót rendeztek az élvonalbeli férfi futsal-bajnokságban, a címvédő Haladás együttese a nagy riválils Berettyóújfalu otthonába látogatott.

Nagy iramban, nagy harci kedvvel kezdték a találkozót a csapatok, a szombathelyiek pedig már nagyon korán, a 3. percben megszerezték a vezetést Dróth Zoltán remek egyéni villanását követően (0-1). A folytatásban próbált váltani, kellemetlenebb stílusban játszni a hajdúsági gárda, ám ismét jött Dróth Zoltán, aki ezúttal egy szabadrúgást tudott gólra váltani, a 6. percben 0-2 állt az eredményjelző táblán. Nehéz helyzetbe került a trónkövetelő, amely öt a négy elleni játékra váltott, ám ebben a szerkezetben sem tudott igazán veszélyes lenni, ellenben a zöld-fehérekkel, akik bizony nagyon közel jártak ahhoz, hogy még tovább növeljék a különbséget. Ahogy telt az idő, Alasztics Marcellnek is egyre nagyobb védéseket kellett bemutatnia, a HVSE pazar napot kifogó hálóőrének is nagy szerepe volt abban, hogy már nem változott az eredmény a szünetig, így aztán 0-2-ről folytatták a csapatok.

A szusszanás után is rendkívül élvezetes, lüktető mérkőzést láthattak a szurkolók, a félidő első nagy ziccere pedig Kovács Máté nevéhez fűződött. Sipos Gergő lövésénél a kapufa segítette ki a Berettyót, nem sokkal később pedig Nagy Dániel tesztelte Alasztics Marcellt, ráadásul két alkalommal is rövid idő leforgása alatt. Nagy küzdelem zajlott a pályán, a 31 percben pedig Nagy Dániel ezúttal már eredményes tudott lenni, közvetlen közelről guríthatott a kapuba, 1-2-re módosult az állás. Felbátorodtak a hazaiak, egy minutummal később pedig Szabó Péter is beköszönt, egyenlített a Berettyóújfalu (2-2). Időt is kért a Haladás, amely Henrique Diniz kapufájával tért vissza a pályára, majd kisvártatva már gólnak örülhetett, Sipos Gergő fejesével ismét a címvédőnél volt az előny (2-3). Mindent megpróbált a házigazda, amely ismét vészkapussal támadott, Arnon Cassemiro révén viszont a vendégeknek sikerült gólt szerezni, a 36. percben 2-4 volt az állás. A hátralévő időben Nagy Imre révén már csak szépíteni tudtak a pirosmezesek, a Haladás 4-3-as idegenbeli sikert aratott és szezonbeli ötödik mérkőzésén is győztesen hagyhatta el a játékteret.

Felipe Conde együttese legközelebb szeptember 25-én, hétfőn lép pályára, 18 óra 30 perces kezdettel a Kecskemét látogat Szombathelyre.