Futsal: tovább robog a Haladás-expressz, ezúttal az Újpest volt a szenvedő fél

A címvédő szombathelyiek felszabadult, látványos játékkal, 6-1-es győzelemmel és többek között Alasztics Marcell kapusgóljával hangoltak a jövő pénteki, Berettyóújfalu elleni idegenbeli rangadóra.

FÉRFI FUTSAL NB I. 4. FORDULÓ

HALADÁS VSE - ÚJPEST FC-220VOLT 6-1 (2-1)

Haladás: Alasztics Marcell - Kovács Máté, Luiggi Longo, Dróth Zoltán, Arnon Cassemiro, Gyimesi Máté, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Kiss Patrik, Körmendy Gábor, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Vas Ádám

Edző: Felipe Conde

Újpest: Gémesi Gergő - Klacsák Bence, Hadzsi Máté, Horváth Benedek, Östör Martin, Hajzsel Benedek, Kinics Bálint, Neumann Gábor, Katona Noel, Bozidar Simic, Lipl Noel

Edző: Moga Flavius Lorant

Gólszerzők: Arnon Cassemiro (17.), Luiggi Longo (19.), Knizs Olivér (26.), Dróth Zoltán 2 (28., 35.), Alasztics Marcell (31.)  ill. Horváth Benedek (7.)

Legutóbb a bajnoki nyitányon lépett pályára hazai környezetben a Haladás VSE futsalcsapata, pénteken kora este azonban ismét Szombathelyen buzdíthatták kedvenceiket a zöld-fehérek szurkolói, méghozzá az Újpest elleni összecsapáson.

Szokásukhoz híven bátran, támadó szellemben kezdtek a vasiak, távoli lövésekkel operáltak, a 7. percben azonban Horváth Benedek szép megmozdulásai után a semmiből vezetést szerzett a fővárosi gárda (0-1). Az újpesti gól után még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak Felipe Conde tanítványai, Dróth Zoltán révén a kapufát is eltalálták, majd szintén az ő passzából Arnon Cassemiro már eredményes tudott lenni a 17. percben, egyenlítettek a szombathelyiek (1-1). Kisvártatva aztán újabb, lélektani szempontból rendkívül fontos találatot szerzett a hazai együttes, Luiggi Longo megpattanó lövése pedig azt jelentette, hogy 2-1-es szombathelyi vezetéssel mehettek pihenőre a felek.

A második felvonásban is fölényben játszott a címvédő, össztűz alatt tartotta a budapesti kaput, Knizs Olivér gyönyörű góljával pedig növelni is tudta előnyét (3-1). Két minutummal később Dróth Zoltán is betalált, eldőlni látszott a mérkőzés, a vendégek játékban nem volt meg az átütő erő, a plusz, amire szükség lett volna ahhoz, hogy vissza tudjanak jönni a találkozóba. Ha ez nem lett volna elég, a házigazda játékosai továbbra sem lassítottak: előbb Alasztics Marcell használta ki az újpestiek vészkapus szerkezetét, majd Dróth Zoltán szenzációs lövése után is közepet kezdhettek a lilák, ezzel pedig ki is alakult a találkozó 6-1-es végeredménye.

Felipe Conde együttese a következő játéknapon, szeptember 8-án pénteken 18 óra 30 perckor idegenben lép pályára, s nem kisebb mérkőzésen, mint a Berettyóújfalu elleni derbin.