Futsal: siker Baranyában, a Pécs gárdáját is legyőzte a Haladás

A szombathelyiek Sipos Gergő és Henrique Diniz találataival gyűjtötték be a három bajnoki pontot.

FÉRFI FUTSAL NB I. 2. FORDULÓ

PTE-PEAC - HALADÁS VSE 1-2 (1-1)

PTE-PEAC: Molnár Milán - Bálint Gergő, Molnár Csongor, Pavlek Márk, Forró Máté, Wilkesz Edward, Pápai Benedek, Tóth Attila. Koller Krisztián, Koronics Márk, Spánitz Bálint, Bartal Bence, Vénosz Soma, Hajnal Márk

Edző: Élő Tibor

Haladás: Alasztics Marcell - Henrique Diniz, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Arnon Cassemiro, Gyimesi Máté, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Körmendy Gábor, Fehér Dániel, Vas Ádám

Edző: Felipe Conde

Gólszerzők: Koller Krisztián 17., ill. Sipos Gergő 10., Henrique Diniz 35.

Hétfőn a Magyar Futsal Akadémia elleni győzelemmel rajtolt a bajnokságban a címvédő Haladás VSE futsalcsapata, pénteken viszont már a Pécs elleni, idegenbeli összecsapás várt a zöld-fehérekre.

A vasiak határozott, címvédőhöz méltó játékkal kezdték az összecsapást, óriási mezőnyfölényben játszottak, ami bizony helyzetekben is megmutatkozott. Dróth Zoltán szabadrúgása a sorfalban akadt el, így gólt, gólokat nem, faultokat viszont bőven hoztak a találkozó első percei. A félidő derekához közeledve Sipos Gergő első két nagy lehetősége kimaradt, a 10. percben azonban egy szép egyéni akció után megszerezt a Haladásnak a vezetést, 0-1 állt az eredményjelző táblán. Hiába került hátrányba a Pécs, a folytatásban is a vendégek akarata érvényesült, egymást érték a szombathelyi helyzetek, ennek ellenére Koller Krisztián révén a PTE tudott eredményes lenni, 1-1-re módosult az eredmény. A szünetig hátralévő idő sem telt aztán eseménytelenül, a zöldmezesek elkövették hatodik szabálytalanságukat is, a Pécs viszont nem tudta értékesíteni a kisbüntetőt, így 1-1-ről folytatták a csapatok.

A hazaiak egyenlítése kellően felpaprikázta a Conde-legénységet, amely nagyon harapós játékkal jött ki a második etapra, a PTE erejét teljes mértékben felemészetette a védekezés, a veszélyes szituációk elhárítása. Molnár Milánnal óriási bravúrokra volt szüksége, hogy továbbra is egyenlő maradon az állás, a 35. minutumban azonban Henrique Diniz beköszönt, ismét a zöld-fehéreknél volt az előny (1-2). A folytatásban is a Haladásnak voltak lehetőségei, s bár a Pécs még megpróbálkozott egy időkéréssel, ez már nem osztott, nem szorzott, a címvédő szombathelyiek 2-1-es idegenbeli győzelmet arattak, s így továbbra is hibátlan mérleggel rendelkeznek.

A Haladás a következő játéknapon, augusztus 28-án héfőn a Maglód otthonába látogat.