Futsal: remek Haladás-győzelem, a címvédő esélyt sem adott a listavezető Veszprémnek

A szombathelyiek kiütéses, 5-0-s győzelmet arattak a bakonyiak ellen a bajnokság 13. fordulójában.

FÉRFI FUTSAL NB I. 13. FORDULÓ

HALADÁS VSE - VESZPRÉM FUTSAL 5-0 (2-0)

Haladás: Alasztics Marcell - Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Arnon Santos Cassemiro, Vas Ádám, Homlok Levente, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Nagy Kevin, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Rutai Balázs

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Veszprém: Spandler Mátyás - Fridrich Dávid, Bencsik Ádám, Aleksandar Gavrilovic, Gerencsér Antal, Molnár Raul, Schalbert Dominik, Bognár Patrik, Soós Benjámin, Molnár Dániel, Fellembek Zétény, Bartha Balázs, Koncsol Norbert, Kiss Milán

Edző: Fehér Zsolt

Gólszerzők: Vas Ádám 6., Henrique Diniz 2 (11., 36.), Dróth Zoltán 27., Kovács Máté 30.

Igazi rangadó várt a bajnokság 13. játéknapján a Haladás VSE élvonalbeli futsalcsapatára, Dróth Zoltánék ugyanis az Aramissal holtversenyben éllovas Veszprém együttesét látták vendégül péntek este a Haladás Sportcsarnokban.

Nem lehet mondani, hogy egymásnak estek volna a felek a mérkőzés elején, óvatos játék zajlott a pályán. A csendesebb kezdés után Dróth Zoltán lövése pezsdítette fel a mérkőzést, majd a 6. percben következett Vas Ádám szabadrúgása, mellyel meg is szerezte a vezetést a hazai együttes (1-0). A folytatásban egyre inkább fokozta a nyomást a HVSE, Vas Ádám és Arnon Cassemiro is megtornáztatta Spandlert, Vatamaniuc-Bartha Dávid pedig a kapufát találta el. A szombathelyiek ifjú tehetsége nem sokkal később aztán gólpasszt jegyzett, átadását Henrique Diniz pazar mozdulattal juttatta a kapuba (2-0). A Veszprém időt kért, Fehér Zsolt érezte, hogy csapatának változtatnia kell, a folytatásban lüktető, jó iramú mérkőzés kerekedett az összecsapásból. A címvédő a játékrész utolsó szakaszában is sorra dolgozta ki a helyzeteket, a bakonyiak öt a négy elleni játékra váltottak, ezt viszont kis híján Hajmási Milán használta ki, a kapufa azonban megmentette a vendégeket. Újabb gól már nem esett, így kétgólos Haladás-vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A fordulás után Bencsik Ádámé volt az első komolyabb lehetőség, majd Arnon Cassemiro pillanati következtek: a hazaiak brazil légiósa először centikkel lőtt a jobb kapufa mellé, majd oroszlánrészt vállalt abban, hogy a 27. minutumban Dróth Zoltán révén 3-0-ra módosult az eredmény. A háromgólos előny tudatában sem takaréklángon égett a Juanra-legénység, Rutai Balázs előtt két nagy lehetőség is adódott, s bár ezeket nem sikerült kihasználnia, a 30. percben az ő átadásából volt eredményes Kovács Máté, már 4-0 állt az eredményjelzőn. A veszprémiek számára egyre sürgősebbé vált a dolog, az ellenszert viszont nem találták, így nem is igazán tudták veszélyeztetni Alasztics Marcell kapuját. A 36. percben Henrique Diniz remek tekerésével tovább nőtt a HVSE előnye, amely ezután sem vett vissza. Vas Ádám is Dróth Zoltán is eltalálta a kapufát, ez viszont már nem osztott, nem szorzott, a bajnoki címvédő magabiztos, 5-0-s győzelmet aratott.

A zöld-fehérekre december 5-én, hétfőn már újabb mérkőzés vár, 20 óra 10 perces kezdettel a Magyar Futsal Akadémia otthonában lépnek pályára.