2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Futsal: rangadóból kiütés, ötöt rúgott a Haladás a második helyezett Veszprémnek

A szombathelyiek nagyon magabiztos, 5-0-s győzelmet arattak a 10. fordulóból elhalasztott összecsapás pótlásán.

FÉRFI FUTSAL NB I. 10. FORDULÓ

HALADÁS VSE - 1. FUTSAL CLUB VESZPRÉM 5-0 (3-0)

Haladás: Alasztics Marcell - Luiggi Longo, Knizs Olivér, Henrique Diniz, Rutai Balázs, Gyimesi Máté, Kovács Máté, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Vas Ádám

Megbízott edző: Pálmay Tamás

Veszprém: Oswald Dániel, Tatai József, Fridrich Dávid, Dorogi Benjámin, Gerencsér Antal, Spandler Mátyás, Molnár Dániel, Ábrahám Botond, Bencsik Ádám, Aleksandar Gavrilovic, Fellembek Zétény, Kiss Milán

Edző: Fehér Zsolt

Gólszerzők: Hajmási Milán 10., Vas Ádám 2 (17., 30.), Henrique Diniz 19., Dróth Zoltán 23.

A 2024-es év első bajnoki találkozója várt hétfőn a Haladás VSE futsalcsapatára, amely egyből egy szuperrangadó volt: a 10. fordulóból elhalasztott összecsapáson a második Veszprém gárdája látogatott a vasi vármegyeszékhelyre.

Apróbb helyzetekkel indult a találkozó, nem estek egymásnak a felek, ám ahogy teltek a percek, egyre több ígéretes lövést és szép védést jegyezhettünk fel mindkét oldalon. Ahogy arra számítani lehetett, nagyot csatáztak a csapatok, minden labdáért hatalmas volt a küzdelem. Az idő előrehaladtával aztán egyre inkább az történt a pályán, amit a hazaiak szerettek volna, ekkor már ziccerekig is eljutottak, a 10. percben pedig Hajmási Milán remek helyzetfelismerésének köszönhetően előnybe is kerültek (1-0). A gól után sem lassított a címvédő, a Veszprém pedig bár hősiesen védekezett, nem tudta újabb kapott gólok nélkül kihúzni a szünetig hátralévő időt: előbb Vas Ádám duplázta meg az előnyt, majd Henrique Diniz is beköszönt, az első félidő után 3-0 állt az eredményjelző táblán.

A pihenő után igyekezett felpörögni és egy gyors góllal visszajönni a mérkőzésbe a bakonyi alakulat, ám a szépítés helyett ismét a szombathelyi publikum örülhetett: a 23. minutumban a csapatkapitány Dróth Zoltán is feliratkozott a gólszerzők közé, már 4-0 volt az állás. Taktikusan, okosan játszott a HVSE, a vendégekben nem igazán volt meg az átütő erő ahhoz, hogy fordulat következzen be a találkozón. Ha ez nem lett volna elég, Aleksandar Gavrilovic kiállítása miatt emberhátrányba is került a Veszprém, ráadásul Vas Ádám révén kisvártatva 5-0-ra módosult az eredmény. Ezzel végleg eldőltek a lényegi kérdések, a Haladás meggyőző, gólerős játékkal 5-0-s győzelmet aratott.

A zöld-fehérekre igencsak sűrű napok várnak a folytatásban, az erőltetett menet kezdeteként január 15-én, hétfőn 19 óra 35 perckor az Aramis otthonába látogat az együttes.

Fotó:Nagy Jácint