Futsal Magyar Kupa: magabiztos debreceni győzelmével nagy lépést tett a Final Four felé a Haladás

A címvédő Henrique Diniz mesterhármasával 3-0-ra diadalmaskodott a DEAC ellen a sorozat negyeddöntő párharcának első mérkőzésén.

FÉRFI FUTSAL MAGYAR KUPA NEGYEDDÖNTŐ 1. MÉRKŐZÉS

DEAC - HALADÁS VSE 0-3 (0-1)

DEAC: Faragó Ádám - Berecz Rafael, Thiago, Tóth Attila, Győri Balázs, Faragó Lajos, Vass Ottó, Harmati Tamás, Szatmári Ákos, Siska Gergő, Varga Zoltán, Farkas Milán, Magyar László, Nyerges András

Edző: Tihanyi Csaba

Haladás: Homlok Levente - Henrique Diniz, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Hadházi Sándor, Rutai Balázs, Alasztics Marcell - Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Vas Ádám

Edző: Felipe Conde

Gólszerzők: Henrique Diniz 3 (16., 23., 33.)

A bajnoki találkozók után immáron a Magyar Kupában állt fontos lépcsőfok előtt a Haladás VSE, amely a sorozat címvédőjeként a DEAC-cal mérkőzött meg a négy közé jutásért. A párharc odavágóját Debrecenben rendezték, így a két csapat rövid idő leforgása alatt másodszor találkozott egymással a cívisvárosban.

Kevés helyzettel indult az összecsapás, hazai oldalon Thiago, míg a zöld-fehéreknél Rutai Balázs és Sipos Gergő veszélyeztetett. A Haladás aztán szabadrúgásból szerezhette volna meg a vezetést, majd Hajmási Milán kísérleténél védett Faragó Ádám. Kisvártatva Tóth Attila hozta szépen helyzetbe magát, közeli lövését azonban hárította Homlok Levente. A folytatásban aztán a kapufa lépett elő főszereplővé: előbb Vatamaniuc-Bartha Dávid találata azt el, majd a másik oldalon Hajmási Milánról pattant a felsőlécre a labda, mindkét együttes veszélyes szituációt úszott meg. Ez egészen a 16. percig volt igaz, amikor Rutai Balázs is kapufát lőtt, a kipattanót azonban Henrique Diniz már gólra váltotta, 1-0-ra vezetett a HVSE. A szünetig hátralévő időben igazán komoly lehetőséget nem jegyezhettünk fel, egygólos vasi vezetésről kezdődhetett meg a második etap.

Ennek eleje egyértelműen a vendégek szája íze szerint alakult, Henrique Diniz ugyanis megszerezte csapata, valamint saját maga második találatát is, már 0-2 volt az állás. A Debrecennek mindenképpen fel kellett pörögnie, váltania kellett, ami letámadás formájában meg is mutatkozott. Felipe Conde legénysége Rutai Balázs és Vatamaniuc-Bartha Dávid révén növelhette volna előnyét, majd elérkeztünk a mérkőzés utolsó szakaszához, amikor is vészkapus játékra váltott a DEAC. A hazaiak mindent egy lapra feltéve próbálták kozmetikázni az eredményt, a címvédő azonban megbüntette az üres kapus szituációt és Henrique Diniz mesterhármasával már 3-0-ra vezetett. A hajrában Luiggi Longo nagy helyzetben kapu mellé lőtt, az eredmény már nem változott: a Haladás 3-0-s győzelmének köszönhetően kedvező helyzetből várhatja a szombathelyi összecsapást.

A  visszavágót április 3-án, szerdán rendezik, méghozzá 18 órás kezdettel.

Fotó: Pataki Gergő