Futsal Magyar Kupa: kiütéses Haladás-siker a Dunakeszi otthonában

FÉRFI FUTSAL MAGYAR KUPA 2. FORDULÓ

VS DUNAKESZI - HALADÁS VSE 3-15 (1-7)

Dunakeszi: Bajusz Szabolcs - Rezsabek Ádám, Benedek Bence, Birinyi Balázs, Gémesi Áron, Kaposi Dániel, Zelenák Máté, Horváth Olivér, Závodszky Ádám, Simon Benedek, Makk Levente, Jászberényi Péter, Atik Yusuf, Tompa Richárd

Edző: Lámpi Tibor

Haladás: Alasztics Marcell - Luiggi Longo, Knizs Olivér, Henrique Diniz, Rutai Balázs, Homlok Levente, Kovács Máté, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Vas Ádám

Edző: Felipe Conde

Gólszerzők: Závodszky Ádám 12., Fehér Dániel 21. (öngól), Birinyi Balázs 29., ill. Henrique Diniz 3 (2., 10., 32.), Dróth Zoltán 5., Luiggi Longo 2 (8., 13.), Rutai Balázs 2 (9., 25.), Körmendy Gábor 2 (18., 27.), Sipos Gergő 2 (22., 37.), Vatamaniuc-Bartha Dávid 2 (26., 34.), Hajmási Milán 29.

Hosszú szünet után ismét tétmérkőzésen lépett pályára a Haladás VSE futsalcsapata, amely a VS Dunakeszi elleni kupaütközettel nyitotta a 2024-es esztendőt.

Felipe Conde fiai megalkuvást nem tűrő játékkal kezdtek, már az első másodpercek után futószalagon dolgozták ki a helyzeteket, a 2. minutumban pedig Henrique Diniz révén pedig a vezetést is megszerezték. Teljesen beszorultak a hazaiak, a HVSE hatalmas tempót diktált, ami újabb találatokban is megmutatkozott: előbb Dróth Zoltán duplázta meg az előnyt, majd rövid leforgása alatt Henrique Diniz, Rutai Balázs, valamint Luiggi Longo is beköszönt - utóbbi két ízben is -, így aztán 0-6 állt az eredményjelző táblán. A házigazda Závodszky Ádám révén szépített, a játékrész hajrájához közeledve azonban jött Körmendy Gábor rendkívül okos gólja, aminek köszönhetően 1-7 volt az állás a szünetben.

A szusszanás után elsőként a hazaiak veszélyeztettek, majd egy öngóllal faragtak a hátrányból, a szombathelyiek azonban Dróth Zoltán kapufájával és Sipos Gergő góljával reagáltak a történésekre (2-8). Egyértelműen uralta a találkozót a vendég alakulat, amely szinte minden támadását lövéssel fejezte be. A 25. percben Rutai Balázs folytatta a gólgyártást, melyet kisvártatva Vatamaniuc-Bartha Dávid és Körmendy Gábor folytatott, már 11-2-re vezetett a címvédő. A Dunakeszi küzdött becsülettel, Birinyi Balázs révén be is köszönt, ám ezt követően ismét jött a Haladás-henger és az újabb gólok: Hajmási Milán, Henrique Diniz, Vatamaniuc-Bartha Dávid és Sipos Gergő is bevette a hazai kaput, a Conde-legénység nagyon magabiztos, 15-3-as győzelemmel jutott a sorozat következő körébe.