Futsal: magabiztosan győzte le a Kecskemétet és idén is Magyar Kupa-döntős a Haladás!

A zöld-fehérek 4-0-ra diadalmaskodtak a Kecskemét ellen, így készülhetnek a holnapi aranycsatára és a címvédésre.

FÉRFI FUTSAL MAGYAR KUPA ELŐDÖNTŐ

SG KECSKEMÉT FUTSAL - HALADÁS VSE 0-4 (0-3)

Kecskemét: Rigó László - Bíró Attila, Mánya Szabolcs, Pál Patrik, Maico, Nyerges András, Bencsik Roland, Kajtár Mátyás, Darko Ristic, Öreglaki Norbert, Dávid Richárd, Haász Benjámin, Hadnagy István

Edző: Soltész Levente

Haladás: Alasztics Marcell - Kovács Máté, Luiggi Longo, Henrique Diniz, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gyimesi Máté, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Nagy Kevin, Hajmási Milán, Sipos Gergő, Fehér Dániel, Vas Ádám, Rutai Balázs

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Gólszerzők: Rutai Balázs 2 (4., 18.), Sipos Gergő 15., Vas Ádám 24.

Címvédőként érkezett Debrecenbe, a Futsal Magyar Kupa négyes döntőjébe a Haladás VSE futsalcsapata. A szombathelyiek a Kecskeméttel mérkőztek a 15 óra 30 perckor kezdődő első elődöntőben.

A vasiak szokásukhoz híven nagyon bekezdtek, össztűz alá vették a Kecskemét kapuját, a szülinapos Henrique Diniz és Luiggi Longo is igencsak közel járt a gólszerzéshez. A 4. percben aztán a vezetést is sikerült megszereznie a címvédőnek, Rutai Balázs életerős, pontos lövése kötött ki Rigó kapujában, 1-0 állt az eredményjelző táblán. Egyértelműen az történt a pályán, amit a zöld-fehérek szerettek volna, a ScoreGoal nem tudta elkapni a fonalat és igazán veszélyes akciókat sem tudott felépíteni. Az alföldiek kapusának akadt dolga bőven, nagy bravúrokat mutatott be, a 15. percben Sipos Gergő lövésénél azonban már ő is tehetetlen volt, 2-0-ra módosult az állás. Az eseményeknek itt még nem volt vége, a szünet előtt Rutai Balázs megszerezte második találatát is, ami azt jelentette, hogy háromgólos előnnyel mehetett pihenőre Juanra Calvo címvédő legénysége.

A fordulás után is a HVSE diktálta a tempót, nem engedte kibontakozni riválisát, a fölény pedig kisvártatva újabb gólban is megmutatkozott: Vas Ádám gyönyörű egyéni akció után lőtte ki a kapu jobb oldalát, 4-0-ra vezetett a Haladás. A folytatásban magabiztosan őrizték előnyüket Vas Ádámék, taktikus játékot mutattak be, az idő pedig egyértelműen az ő malmukra hajtotta a vizet. A Kecskemét kétségbeesetten próbálkozott, egy időkérés után öt a négy elleni játékra állt át, kockáztatnia kellett Soltész Leventének. A szerkezetváltás végül nem hozta meg a gyümölcsét, nem tudott betalálni ScoreGoal, a Haladás 4-0-s győzelmének köszönhetően idén is megküzdhet a Magyar Kupa-elsőségért.

A másik elődöntőben a Berettyóújfalu 6-3-ra legyőzte a Rubeola gárdáját, így a hajdúságiak lesznek a HVSE ellenfelei a 15 óra 30 perckor kezdődő fináléban.