Futsal: erődemonstrációt tartott és nyolcig meg sem állt a Haladás az Aramis ellen

A címvédő zöld-fehérek 8-0-ra diadalmaskodtak budaörsi ellenfelükkel szemben a bajnokság 8. fordulójában.

FÉRFI FUTSAL NB I. 8. FORDULÓ

HALADÁS VSE - ARAMIS 8-0 (2-0)

Haladás: Homlok Levente - Kovács Máté, Luiggi Longo, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Alasztics Marcell, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Körmendy Gábor, Fehér Dániel, Vas Ádám, Rutai Balázs

Edző: Felipe Conde

Aramis: Csikós Erik - Kövesdi Zsombor, Vattamány Dávid, Gellérfy Sándor, Szeghy Szabolcs, Soós Arnold, Gáspár Máté, Matolcsi Márton, Bélavári Botond, Moga Edvin, Berkes Gábor, Szücs Barna, Lévai Dániel, Erdősi Soma

Edző: Tánczos Tibor

Gólszerzők: Henrique Diniz 4., Sipos Gergő 8., Vas Ádám 22., Fehér Dániel 23., Hajmási Milán 28., Luiggi Longo 31., Dróth Zoltán 33., Szalmás Zoltán 36.

A válogatott mérkőzéseket követően hazai találkozóval folytatódott a bajnokság a HVSE futsalosai számára. Felipe Conde legénysége az Aramis gárdáját látta vendégül.

A zöld-fehérek nem bízták a véletlenre a dolgot, óriási elánnal vetették bele magukat a mérkőzésbe, ami előbb helyzetekben, majd Henrique Diniz 4. percben szerzett góljában is megmutatkozott (1-0). A hazaiak egyértelműen fölényben játszottak, nyomás alatt tartották a budaörsiek kapuját, Sipos Gergő szép egyéni akciója után pedig meg is duplázták előnyüket a 8. minutumban (2-0). A folytatásban aztán már a vendégek is próbáltak veszélyeztetni, főként gyors ellentámadásokkal igyekeztek zavart kelteni, a vasiak azonban remekül állták a sarat és 2-0-ra vezettek a szünetben.

A második etapban sem kellett sokat várni az első szombathelyi találatra, ezúttal Vas Ádám nyitotta meg a gólok sorát. Motiváltan, nagy lelkesedéssel játszottak a hazaiak, nem lassítottak, egy Dróth Zoltán-Fehér Dániel kombináció után pedig negyedszer is bevették a vendég kaput (4-0). Nehéz helyzetbe került az Aramis, amelyben ezúttal nem volt meg az átütő erő, Felipe Conde fiai viszont továbbra is nagyon magas hőfokon pörögtek. Veszélyes, gólerős futsalt mutattak be, aminek köszönhetően még Hajmási Milán, Luiggi Longo, Dróth Zoltán, valamint Szalmás Zoltán is beköszönt, kialakítva ezzel a találkozó 8-0-s végeredményét.

A szombathelyiekre október 20-án, pénteken már újabb mérkőzés vár, akkor a Nyírbátor látogat a Haladás Sportcsarnokba.