2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Futsal: Dróth és Alasztics nélkül is győzni tudott a HVSE a DEAC ellen az alapszakasz utolsó mérkőzésén

A fordulatos mérkőzésen mindkét csapat vezetni és egyenlíteni is tudott, a hajrában szerzett Vas Ádám-góllal tudtak nyerni a szombathelyiek.

FÉRFI FUTSAL NBI. 18. FORDULÓ

Haladás VSE - DEAC 3-2 (1-1)

Gólszerzők: Hajmási, Sipos, Vas, ill. Rácz, Vas (öngól)

Haladás VSE: Sásdi-Hajmási, Abreu, Gerencsér, Martinez   Csere: Gyimesi, Horváth, Sipos, Vatamaniuc-Bartha, Dávid, Szakasics, Péter, Vas, Vidák

DEAC: Krajcsi- Kántor, Szabó L., Szabó T., Varga    Csere: Somogyi, Tóth, Nyeste, Dobi, Rácz, Haraszti, Békési

Az férfi Futsal NB I alapszakaszának utolsó fordulójában a DEAC együttese látogatott a Haladáshoz. A tabella második helyén álló szombathelyiek mindenképpen szerették volna győzelemmel zárni a bajnokság ezen szakaszát, és győzelemmel hangolni a hétvégi Magyar Kupa négyes döntőjére.

Ennek megfelelően sokkal aktívabban is kezdték a mérkőzést a hazaiak, szépen járatták a labdát, a DEAC pedig védekezésre kényszerült már rögtön a mérkőzés elején. Több veszélyes helyzetet is ki tudott alakítani a Hali a vendégek kapuja előtt, Vas és Vidák is megszerezhette volna a vezetést, de a vendégek kapusa, Krajcsi Bence nagyon jó napot fogott ki. A félidő közepe felé aztán éledezni kezdett a DEAC, ki tudtak jönni a szorításból, és többször is közel jártak a gólszerzéshez, de Sásdi a helyén volt, és magabiztosan védte a vendég-kísérleteket. A Hali ellentámadásaiban rendre ott volt a veszély, többször is 3 a 2-ben tudták rávezetni lendületből a labdát a vendégek védelmére, de hol az utolsó passzba csúszott hiba, hol pedig Krajcsi védett óriási bravúrral. Némiképp váratlanul szerezte meg a vezetést a hajdúsági együttes, a 13. percben Rácz Zsolt juttatta előnyhöz a fehérmezeseket. A bekapott gól ellenére sem tört meg a Hali lendülete, a hazaiak odaszegezték a kapujukhoz a DEAC-ot, és mindent megtettek az egyenlítés érdekében. Hajmási óriási helyzeténél önfeláldozó módon vetődött bele a lövésbe a vendégek játékosa, Krajcsi pedig óriási bravúrokat mutatott be, így tartotta az előnyét a vendégegyüttes. Egészen a 18. percig bírták a nyomást a debreceniek: Hajmási MIlán ismét a góllövő cipőjét vette fel, és Vidák szöglete után az ő góljával egyenlítettek a zöldmezesek. Vas Ádám a félidő hátralévő két percében egymaga három gólt is szerezhetett volna, de Krajcsi továbbra is egészen elképesztő formában védett, a szünetre így 1-1-es állással mehettek a csapatok.

A második játékrészre nagy lendülettel jött ki mindkét gárda, a kapuk felváltva forogtak veszélyben, mindkét kapusnak akadt dolga bőven, de Sásdi és Krajcsi is állták a sarat. Fokozatosan vette át a játék irányítását a hazai csapat, sokszor igazi közönségszórakoztató játékkal rukkolt elő a Hali a közönség örömére. A nyomás ismét góllá érett, a 25. percben Dávid Richárd szöglete után a lecsorgóra Sipos Gergő csapott le és a kapuba kotorta a labdát. A vezetés ellenére sem engedtek ki Juanra tanítványai, minél hamarabb szerették volna megszerezni a harmadik gólt, és bebiztosítani a győzelmet. Erre meg is volt minden esély, veszélyesebbnél veszélyesebb helyzeteket dolgoztak ki a szombathelyiek, de ezeket nem sikerült gólra váltani, a vendégek rendkívül fegyelmezetten és keményen védekeztek. A DEAC ismét a félidő második felében kezdett el magára találni, aminek egyenlítés lett a vége: a 33. percben egy keményen a kapu elé lőtt labdába Vas Ádám ért bele szerencsétlenül, és lett 2-2 az állás. A Haladás megnyomta az utolsó perceket, Juanra mester időkérése után 5 a 4 elleni játékra váltottak, ami másodpercekkel később gólt is eredményezett: a 39. percben Vas Ádám ezúttal az ellenfél kapuját vette be fejjel Hajmási passza után, és ismét a hazaiaknál volt ezzel az előny. A vendégek még megpróbáltak egyenlíteni, ők is emberelőnyös játékra álltak át, de nem tudtak újabb gólt szerezni, így maradt a 3-2-es végeredmény.

A Haladás tehát győzelemmel zárta a bajnokság első szakaszát, ez pedig önbizalmat adhat a hétvégi, hazai rendezésű Final Four-ra. Juanra együttese szombaton 15 óra 30 perckor a Veszprémmel találkozik az első elődöntőben, a másik párharcot pedig az Érd, valamint a Berettyóújfalu együttese vívja majd egymással. A döntőt vasárnap 14 óra 30 perckor rendezik, melyet az M4 sport csatornája élőben is közvetít.