Futsal Bajnokok Ligája: heroikus küzdelem és két év után ismét az elitkörben a Haladás!

A magyar bajnok 1-1-es döntetlent játszott a luxemburgi Differdange együttesével, Arnon Cassemiro egyenlítése pedig továbbjutást és elitkört ért a zöld-fehérek számára.

FUTSAL BAJNOKOK LIGÁJA FŐ FORDULÓ "A" ÁG 3. CSOPORT 3. MÉRKŐZÉS

FC DIFFERDANGE 03 - HALADÁS VSE 1-1 (1-0)

Differdange: Monteiro Da Silva - Rafael Bocum, Rúben Reis, Aldo Amarilla, Alan Rojas, Xot, André Soares, Robinho, Giló, Arana Benitez, Daniel Garrido, Djo, Juan Ignacio Claro, Papa Unjanque

Edző: Bruno Amaral

Haladás: Alasztics Marcell - Luiggi Longo, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Arnon Cassemiro, Gyimesi Máté, Homlok Levente, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Vas Ádám, Rutai Balázs

Edző: Felipe Conde

Gólszerzők: Rafael Bocum 18., ill. Arnon Cassemiro 28.

A Bajnokok Ligája fő fordulójának utolsó találkozója előtt állt a Haladás VSE futsalcsapata, amely az elitkörért lépett pályára a luxemburgi Differdange ellen. A zöld-fehéreknek mindenképpen pontot kellett szerezniük ha tovább szerettek volna jutni, a Differdange viszont kizárólag egy győzelemmel folytathatta a küzdelmeket.

Gyors helyzetváltással kezdtek a felek, a Haladás részéről Henrique Diniz volt, aki veszélyeztetett, míg a pirosmezesek a kapufát találták el. Egyik csapat sem bízhatta a véletlenre a dolgot, ez érezhető is volt, lüktetett a találkozó. Ahogy teltek a percek, egyre inkább a zöld-fehérek akarata érvényesült, nagy nyomás nehezedett Monteiro Da Silva kapujáram ezzel párhuzamosan viszont már az ötödik faultját is begyűjtötte a magyar bajnok. Ez a játékrész hajrájában meg is bosszulta magát, ugyanis a 18. percben kisbüntetőt végezhetett el a Differdange, amit Rafael Bocum értékesített (1-0). A szünetig hátralévő időben még megpróbált erősíteni a HVSE, betalálnia azonban nem sikerült, 1-0-ról jöhetett a folytatás.

A második játékrész elején Dróth Zoltán került nagy helyzetbe, ráadásul kétszer is, rohamozott az egyenlítésért a HVSE. Nem sokkal később aztán egy szabadrúgás után járt közel a gólszerzéshez a Conde-legénység, nagyon beszorult a Differdange. A 28. percben aztán góllá érett a szombathelyi fölény: Henrique Diniz löketénél még védeni tudott a kapus, a kipattanót azonban Arnon Cassemiro már gólra váltotta. 1-1 állt az eredményjelzőn, ez pedig már a Haladás számára volt kedvező eredmény. Rá is kapcsolt a Differdange, sorjáztak a veszélyes lövések, Alasztics Marcell azonban egészen ihletett formában védett. Óriási munkát végezve védekezett a Haladás, minden energiatartalékra szükség volt, kiváltképp az öt a négy elleni játék alkalmával. A hajrában a nagy luxemburgi helyzetek mellett elszabadultak az indulatok, két piros lap is villant, ám mivel az eredmény már nem változott, a Haladás óriási csata és 2021 után ismét ott lesz a Bajnokok Ligája elitkörében, azaz Európa legjobb tizenhat csapata között!

Az november 28. és december 3. között megrendezésre kerülő elitkör négyes csoportjainak sorsolására november 2-án, csütörtökön kerül sor. A tét a májusi Final Four, ahová a kvartettek győztesei kvalifikálják majd magukat.