2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
Futsal: a DEAC elleni párharc hazai visszavágóját is megnyerte és ott van a Magyar Kupa Final Four-ban a Haladás!

A debreceniek nem adták olcsón a bőrüket, háromgólos hátrányukból kettőt ledolgoztak a szünetig. A második játékrészben aztán már csak a címvédő köszönt be, ráadásul négyszer is, amely így a 3-0-s hajdúsági siker után ezúttal 4-2-re diadalmaskodott és 7-2-es összesítéssel biztosította helyét a legjobb négy csapat között.

FÉRFI FUTSAL MAGYAR KUPA NEGYEDDÖNTŐ 2. MÉRKŐZÉS

HALADÁS VSE - DEAC 4-2 (0-2)

Haladás: Homlok Levente - Henrique Diniz, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Hadházi Sándor, Rutai Balázs, Alasztics Marcell, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Körmendy Gábor, Fehér Dániel

Edző: Felipe Conde

DEAC: Faragó Ádám - Faragó Lajos, Vass Ottó, Nagy Bence, Harmati Tamás, Szatmári Ákos, Gali Szabolcs, Siska Gergő, Varga Zoltán, Thiago, Magyar László, Győri Balázs

Edző: Tihanyi Csaba

Gólszerzők: Rutai Balázs 27.,  Dróth Zoltán 2 (29., 36.), Knizs Olivér 37., ill. Nagy Bence 2 (8., 18.)

Egy mérkőzés választotta el a Haladás VSE futsalcsapatát az újabb Magyar Kupa Final Four-tól, ez pedig a DEAC elleni párharc hazai visszavágója volt. A zöld-fehérek 3-0-s győzelmet arattak március 27-én Debrecenben, így igencsak kedvező helyzetből várhatták a szombathelyi összecsapást.

Mindkét együttes nagyon bekezdett, futószalagon érkeztek a veszélyesebbnél veszélyesebb lövések, s bizony egyáltalán nem lett volna meglepő, ha nagyjából már az első négy-öt percben gólt váltanak a csapatok. A két hálóőrnek fontos bravúrokra volt szüksége, hogy érintetlen maradjon a hálójuk. Ez a helyzet egészen a 8. percig állt fenn, amikor Faragó Lajos lövésébe piszkált be Nagy Bence, ezzel pedig a cívisvárosiak szerezték meg a vezetést (0-1). A bekapott gól után is óriási iramot diktáltak a felek, néhol kissé hektikussá vált a játék, majd elsőként a szombathelyiek trénere, Felipe Conde kérte ki idejét. Nyomott a HVSE, sokat tett az egyenlítésért, majd a már négy faulttal rendelkező DEAC is időt kért szűk öt perccel a szünetet jelző dudaszó előtt. A játékmegszakítás utáni periódus inkább hazai lehetőségeket hozott, főként Rutai Balázs lefordulásában volt benne a veszély, ám Nagy Bence második találatával a vendégek tudták tovább nyitni az ollót és 2-0-ra vezettek a 18. minutumban. Ez egyben azt is jelentette, hogy összesítésben már csak egy gól volt a címvédő előnye. A játékrészből hátralévő időben Luiggi Longo még szétforgácsolta a kapufát, gól azonban már nem esett, így kétgólos debreceni előnyről kezdődhetett meg az összecsapás második felvonása.

Ezt még nagyobb sebességi fokozaton kezdte meg a Conde-legénység, amely egyértelműen kapuja elé szegezte ellenfelét. Hajmási Milán lövésénél hatalmasat védett Faragó Ádám, majd Dróth Zoltán próbálkozott háromszor is rövid idő leforgása alatt, ám a szépítés még mindig váratott magára. Hatalmas fölényben futballozott a vendéglátó, a DEAC pedig a 27. tudta állni a sarat: ekkor Hadházi Sándor labdája találta meg Rutai Balázst, aki közvetlen közelről a kapuba gurított (1-2). Nem sokkal később épp utóbbi centerezett, Vatamaniuc-Bartha Dávid pedig kis híján ki is egyenlítette a találkozó állását. Erre végül nem kellett sokat várni, ugyanis a 29. percben Dróth Zoltán egy pazar egyéni villanás után 2-2-re módosította az eredményt. Druszája, Szalmás Zoltán alig lött kapu mellé, majd elérkeztünk a 33. perchez, amikor Kovács Máté kiállítása miatt ideiglenesen megfogyatkozott a Haladás. A vendégek nehéz helyzetben voltak, de emberelőnyben támadhattak, a vasiak azonban nagyot védekeztek és kapott gól nélkül lehozták ezt az időszakot. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, sok helyzetet jegyezhettünk fel, ám a 36. minutumban Dróth Zoltán második gólja, majd egy perccel később Knizs Olivér találata feltette az i-re a pontot. A szombathelyiek ezt az összecsapást 4-2-re nyerték meg, összesítésben pedig 7-2-vel jutottak a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

A szombathelyiek legközelebb már a bajnokság felső-házi rájátszásában lépnek pályára. Április 8-án, hétfőn a Nyíregyháza látogat a Haladás Sportkomplexumba.

Fotó: Pataki Gergő