2024.07.27., szombat  •  Olga, Liliána napja
Visszavágott az őszi vereségért a Falco, nagyon elverte az SZTE Szedeákot  (Képgalériával)

Visszavágott az őszi vereségért a Falco, nagyon elverte az SZTE Szedeákot (Képgalériával)

A listavezető sárga-fekete együttes már az első negyedben elhúzott ellenfelétől - a szombathelyiek magabiztos játékkal verték a Tisza-partiakat.

Remek ütemben kezdte a meccset a Falco, tulajdonképpen már az első negyedben eldőltek a lényegi kérdések. A második etapban tovább növelték az előnyüket Perlék - támadásban ellenállhatatlanok voltak a sárga-feketék.

A szünet után ott folytatták a szombathelyiek, ahol abbahagyták: ebben a negyedben 37 pontot szórtak Benkéék. Az utolsó felvonásban elérte a száz pontot a házigazda, ekkor ugyan szépíteni tudott a Szeged, de a végén így is harminc lett közte.

A hunbasket.hu beszámolója szerint így nyilatkozott a két tréner.

Milos Konakov: Gratulálok a csapatomnak, mert 40 percen keresztül jó ritmusban játszottunk. Nem is emlékszem olyan periódusra, hogy 2 egymásutáni játékban hibáztunk volna. Elől-hátul jól játszottunk. Védekezésben szépen levédtük a Szeged lehetőségeit, fegyelmezetten játszottunk, mg elől nagyon jól járt a labda. Ismét jár a köszönet a szurkolóknak, és tényleg érezzük a támogatásukat, azt gondolom, hogy igazi csapatmunka volt a mai győzelem, és csapat alatt szurkolókat a pályán kívül és minket a pályán értem. Most megyünk tovább, hiszen szerdán már kupa meccset játszunk.

Nikola Lazics: Gratulálok a Falconak, magunkról nincs sok mondanivalóm, mert már az első negyedben 20 pontos hátrányunk volt, így nem lehet egy ilyen csapat ellen kezdeni. AZ első félidőben majdnem 60 pontot kaptunk, ami rengeteg, és nem a mi játékunk. Gyorsan el kell felejteni ezt a meccset, és a szerdai kupára, valamint a következő bajnokira koncentrálunk!

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - SZTE SZEDEÁK  110-80  (32-11, 26-14, 37-23, 15-22)