Ezúttal is pont nélkül maradt a Haladás, a hajrában döntött a Szentlőrinc

A kevés helyzetet, főként mezőnyjátékot hozó találkozón a 90. percben szerzett góllal csikarta ki a győzelmet a vendég együttes.

MERKANTIL BANK LIGA, 29. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS - SZENTLŐRINC 0-1 (0-0)

HALADÁS: Verpecz – Kállai, Csató, Devecseri, Németh M. – Csilus, Stieber A. (Szijjártó, 76.), Kiss B., Holdampf – Tóth M. (Monori, 59.), Lencse (Horváth R., 76.)

Vezetőedző: Németh Szabolcs

SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M. (Török, 78.), Hesz, Tamás L., Nagy B. – Harsányi (Rétyi, 63.), Grumic (Bányai, 63.), Jancsó (Erdélyi, 78.), Nagy Zs. – Szabó M. (Mervó, 88.), Biben

Vezetőedző: Marián Sluka

Gólszerző: Nagy 90.

A válogatott szünet előtt egy Szentlőrinc elleni, hazai mérkőzés várt a Szombathelyi Haladásra, Németh Szabolcs együttesének pedig egyértelműen az volt a célja, hogy kilábaljon a hullámvölgyből és itthon tartsa a három bajnoki pontot. A vendégeknél Jancsó András, Tamás László, valamint Miroslav Grumic is volt csapata ellen lépett pályára, de Marian Sluka vezetőedző is játszott Szombathelyen, méghozzá a 2011/2012-es idényben.

Nem lehet mondani, hogy egymásnak estek volna a felek, óvatos játékkal indult a találkozó, valamelyest a Baranyai megyeiek voltak aktívabbak, de komolyabb helyzetig ők sem jutottak el. Az idő előrehaladtával fordult a kocka, kezdte átvenni a találkozó irányítását a szombathelyi alakulat, többet birtokolták a labdát, a mezőnyfölény azonban meddő volt. A mérkőzés képéről sok mindent elárul, hogy az első lehetőség a 41. percben adódott, a vendégektől Szabó Máté lőtt nem sokkal a kapufa mellé. Két minutummal később ismét a Szentlőrinc veszélyeztetett, ezúttal a szombathelyi nevelésű Jancsó András eresztett el egy lövést, kísérlete azonban kapu mellé ment.

A 0-0-ás fordulás után a Haladás jött ki kezdeményezőbben a második játékrészre: előbb Kiss Bence indult meg, az utolsó pillanatban tudtak előle menteni a vendég védők, majd Csilus bólintását kellett védenie Prokopnak. Az 50. percben aztán a baranyaiak jártak közel a vezetés megszerzéséhez, a szabadrúgás után lecsorgó labda azonban a bal alsó sarok mellett hagyta el a játékteret. Valamivel élénkebb lett az összecsapás, nem sokkal később Lencse tekerésénél kellett hárítani Prokopnak. Mindkét tréner cserékkel próbált frissíteni, ám a beszálló játékosok sem igazán tudtak új lendületet adni, csendesen csordogált a mérkőzés. A hajrában mentek előre a felek, mondhatni, kitámadtak, a 90. percben pedig igazi hidegzuhany érkezett a Haladás szempontjából: egy szabadrúgás mögé Nagy Barnabás állt, s lőtt a zöld-fehérek kapujába, eldöntve ezzel a mérkőzés, valamint a három pont sorsát (0-1) . A hosszabbításban már nem történt említésre méltó esemény, a Szentlőrinc győzelemmel távozott a Haladás Sportkomplexumból.

A szombathelyiek a következő fordulóban Budaörsre látogatnak, méghozzá április 3-án 16 órás kezdettel.