2024.07.27., szombat  •  Olga, Liliána napja
Egerben aratta 25. győzelmét az SZKKA

A női NB/I B-s kézibajnokság 25. fordulójában ma este az SZKKA Egerben lépett pályára. A mieink remekül kezdtek, a két pont sorsa már az első félidőben eldőlt.

Kulcsár két találatára Babinszky válaszolt, így az 5. percben 1-2 állt az eredményjelzőn. A folytatásban Pálffyék ritmust váltottak, sorozatban négyszer is beköszöntek, így a 9. percben már 6-1-re vezettek a mieink. A hazai időkérés sem hozott változást, Pődör Rebeka, Kazai és Szmolek találatával már 8 volt közte (12. p.: 1-9).

Farkas József ismét magához rendelte tanítványait, de az egriek nem tudtak mit kezdeni a szombathelyiek remek védekezésével. Jött egy gólcsend a vasiak részéről, a házigazda igyekeztek zárkózni, de a különbség így is tekintélyes maradt (20. p.: 5-12).

A játékrész hajrájában sem változott a játék képe, őrizte magabiztos előnyét a vasi alakulat, a 28. percben pedig immár tíz volt a differencia (7-17).

A fordulást követően is magabiztosan játszott a szombathelyi alakulat, az Eszterházy SC nem tudott felzárkózni (39. p.: 13-22). A hajrában ezúttal sem kellett izgulniuk a lelkes vasi szurkolóknak, Szmolekék behúzták a szezonbeli 25. győzelmüket is.

Folytatás a jövő szombaton hazai pályán a Hajdúnánás ellen.

Eszterházy SC – SZKKA   20-32  (7-18)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Pődör R. 7, Pálffy 4, Kulcsár 4, Pődör B. 5, Horváth, Varga 2, Szeberényi 3, Szmolek 3, Böhm, Balogh 2, Kazai 2, Hornyák. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)

Savaria Fórum 33. évfolyam különszám - 2024.07.12.