2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
SZKKA: Győzelem a rangadón!

Az NB/I B-s női kézibajnokság 13. fordulójában a szombathelyi lányok Érden nyertek, így száz százalékos teljesítménnyel vezetik a tabellát. Folytatás 2024 januárjában.

A 13. fordulóban rendezték a szezon egyik legnagyobb rangadóját: a tavaly még élvonalbeli Érd a feljutásra hajtó SZKKA-t fogadta. Hazai találattal kezdődött a meccs, de Pődör Rebeka révén gyorsan jött az egyenlítés. A mérkőzés elején pontatlanul játszott a vasi együttes, így az érdiek elléptek, a 8. percben 6-2-es állásnál jött is az időkérés Vida Gergőtől.

Megkezdte a felzárkózást a kék-fehér alakulat (11. p.: 7-5), de Bánhidiék rendre góllal fejezték be támadásaikat (13. p.: 9-6). A Pődör testvérek vették vállukra a csapatot, így a félidő feléhez érve már csak egy volt a narancssárga-feketék javára (9-8) – a hazai szakvezető is magához rendelte tanítványait. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 19. percben – a találkozón először – átvette a vezetést az SZKKA (12-13).

A félidő hátralévő részében felváltva estek a találatok, a szünetre egállal mentek az együttesek(19-19).

Jól kezdte a második játékrészt az SZKKA, a mieink elmentek hárommal, így az érdi tréner ismét kénytelen volt időt kéri (41. p.: 23-26). A házgazda rátett egy lapáttal, feljött egyre, így ezúttal Vida Gergő emelte magasba a T-betűt (43. p: 25-26). A lehető legjobbkor jöttek a tréner szavai, ugyanis a szombathelyiek ismét elhúztak. Jött egy kisebb gólcsend, így az utolsó negyed órára 26-28-as állással futottak neki a felek.

Maradtak izgalmak a hajrára, az érdiek mindent megtettek az egyenlítésért, de Szmolekék rendre betaláltak (55. p.: 30-32). A végén nem hibáztak a szombathelyiek, így megérdemelten nyerték meg a rangadót.

Érd – SZKKA  34-38   (19-19)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Török, Pődör R. 8, Pálffy 2, Kulcsár 4, Pődör B. 12, Horváth, Varga, Szeberényi, Szmolek 4, Böhm, Balogh, Kazai 6, Gönczöl. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)