2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Debrecenben is nyert az SZKKA

A szombathelyiek ma délután a Hajdúságban szerepeltek. A 21. fordulóban sem hibáztak Szmolekék, akik a második félidőben érvényesítették a papírformát.

Sok hibával játszottak a gárdák a meccs elején, így az 5. percben 1-1 állt az eredményjelzőn. Kazaiék rendezték előbb soraikat, és elléptek hárommal (10. p.: 1-4). Pálffy kiállítása okozott kisebb zavart a vasiaknál, a hajdúságiak fel is jöttek mínusz egyre, a játékrész felénél így 5-6 volt az állás.
Akadozott a szombathelyi gépezet, elsősorban támadásban: szűk húsz perc alatt mindössze hatszor voltak eredményesek Szmolekék – a piros-fehérek is rengeteget hibáztak, így maradt az egygólos differencia.
Aztán beindult a góltermelés vendég oldalon (21. p.: 6-9), de utána a Loki fiataljai kapták el a fonalat, és a 26. percben átvették a vezetést (10-9).  A félidő hajrája Szeberényiéké volt, így a pihenőre 12-14-es állással vonultak az alakulatok.
A szünet után villámrajtot vettek Vida Gergő tanítványai: háromszor köszöntek be, Csatlós pedig nem engedett találatot a házigazdának (34. p.: 12-17). A debreceniek próbáltak ugyan felzárkózni, de Szmolekék rendre góllal zárták támadásaikat. (37. p.: 14-19). Pálffyék egy 4-0-s sorozattal rázták le a hazaiakat, jött is az időkérés hajdúsági részről (40.p.: 14-22).
Ami nem használt, a vasiak lerohanásai rendre góllal végződtek, így a 43. percben először már tíz volt körzet (15-25). Izgalmak nem maradtak az utolsó negyed órára, Pődör Rebekáék megnyerték szezonbeli 21. bajnokijukat is.

DVSC-Schaeffler U19 – SZKKA  22-38  (12-14)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Pődör R. 5, Pálffy 4, Kulcsár 8, Pődör B. 1, Horváth. Varga 2, Szeberényi 2, Szmolek 6, Böhm 1, Balogh 3, Kazai 5, Gönczöl 1, Hornyák. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)