km/óra
  2025.07.14., hétfő  •  Örs, Stella napja
Csütörtökön ismét összeülnek a képviselők

Csütörtökön ismét összeülnek a képviselők

Bevezetik a speciális diétára szoruló gyerekek támogatását; idén is lesz nyári tábor Fonyódon; az MMIK felújítása idején átmenetileg máshol próbál a Mesebolt Bábszínház társulata; megállapodás születik az amerikaifutball csapattal a Városligeti Sporttelep működtetéséről. Többek között ezek a témák kerülnek terítékre a márciusi közgyűlésen. 9 napirendi pontot nyilvánosan, kettőt zárt ajtók mögött tárgyalnak a képviselők. A csütörtökön 9 órakor kezdődő testületi ülést élőben követhetik honlapunkon a folyamatosan frissülő cikkünkben, a Szombathelyi Televízió műsorán és Facebook-oldalán.

 

A két közgyűlés közötti beszámoló részeként új elnököt választanak a Szombathelyért Közalapítvány kuratóriuma élére, döntenek a Horizon Europe programban való részvételről, és határoznak a környékbeli településeken végzett család- és gyermekjóléti szolgáltatások átlagosan 22 százalékos díjemeléséről. Idén is lesz nyári tábor a SZOVA fonyódi üdülőjében: a Derkovits, a Váci és az oladi iskola 20-20 diákja vakációzhat egy hétig ingyenesen a Balatonnál. Az MMIK felújításának idejére, májustól szeptember közepéig átmeneti helyre, a Welther Károly utcai volt SZOVA-központba költöztetik a Mesebolt Bábszínházat, itt zajlanak majd a próbák.


Elkészültek a Just Nature pályázat keretében mintegy 170 millió forintból megvalósítandó zöldfejlesztési tervek. A Dési-iskolában zöldfal, sövénylabirintus, több magaságyás, pihenőtér, tanösvény és Kneipp-taposó kap helyet, míg a szőlősi templom melletti zöldterületen sétányt, tornapályát, játszó- és rendezvényteret alakítanak ki.


Bevezetik a speciális diétára szoruló gyerekek támogatását. Azok a szombathelyi családok kérhetik, ahol a gyermek számára a szolgáltató nem tudja biztosítani az igényeknek megfelelő intézményi étkezést. Bölcsődés és óvodáskorúak esetében évi 60 ezer, általános iskolások esetében 80 ezer, középiskolásoknál 100 ezer forint igényelhető.


Ingyenes használatba adná a város a Markusovszky utcai Városligeti Sporttelepet a Szombathely Crushers Amerikai Football Egyesületnek, amely öt éve a létesítmény bérlője. A megállapodás értelmében az egyesület gondoskodik a szükséges karbantartási, felújítási munkák elvégzéséről.


Térítésmentesen önkormányzati tulajdonba adja a magánberuházó a parkerdei lakópark és a zanati füvészkert infrastruktúráját. 


A zárt ülés napirendjén a Berzsenyi Dániel Könyvtár igazgatói pályázatának elbírálása és Prenor Kertészeti és Parképítő Kft.-t érintő döntés szerepel.


Forrás: SZTV
Fotó: archív/Nagy Jácint

Savaria Fórum 34. évfolyam 15. szám - 2025.06.30.
Savaria Fórum 34. évfolyam 15. szám - 2025.06.30.
tematikus oldalak
legfrissebbek
A szombathelyi Schaeffler komoly lépéseket tesz a biodiverzitás megőrzéséért (X)
A Schaeffler Savaria Kft. számos intézkedéssel támogatja a fenntarthatóságot, környezetvédelmet és biodiverzitást. 1500 m2-en Miyawaki erdőt és komplex biodiverzitás parkot hoztak létre diákjaik, munkavállalóik bevonásával, valamint folyamatban van 2100 m2-en méhlegelők létesítése.
Öten verekedtek össze egy sárvári esküvőn, vádat emeltek ellenük
Egy sárvári esküvő közben - a lakodalmas ház előtt - tört ki verekedés még 2024 márciusában, erről számolt be a Sárvári Járási Ügyészség, amely vádat emelt az öt férfi ellen.
Nem tud ma okmányokkal és autókkal kapcsolatos ügyeket intézni a kormányablakoknál
Egy hétvégi hardverhiba hazavágta a rendszert, ezért július 14-én, hétfőn szünetel az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban.
Nagyobb kézipoggyászt enged a fedélzetre ezentúl a Ryanair
A Ryanair 20 százalékkal növeli annak a kézipoggyásznak a méretét, amelyet a jegy árában foglaltan lehet felvinni a repülőgép utasterébe, számolt be róla a Sky News. A döntés az Európai Unió friss javaslatára reagál, amely az utasbarát szabályozás érdekében nagyobb csomag engedélyezését szorgalmazza.
AM: országszerte tart az aratás, az ország kenyere biztosított
A gazdák munkájának és szorgalmának köszönhetően biztosított az ország kenyere, az őszi árpa aratása befejeződött, a búzának pedig több mint a felét betárolták, közölte a szakminisztérium.