2024.05.06., hétfő  •  Ivett, Frida napja
Szombathelyi Haladás: Vereség a bajnoki nyitányon

A Merkantil Liga 1. fordulójában a zöld-fehérek az újonc zuglóiak otthonában léptek pályára. Alekszandar Jovics alakulata 1-0-ra kapott ki. Csernik 11-est hibázott a második félidőben.

Bő két hónapos szünet után lépett pályára újra a vasi alakulat: az új szerzemények közül Szakály Attila, Kelemen Mako és Jagodics Márk is a kezdőben kapott helyet.

Az első tíz percben nem alakult ki helyzet egyik kapu előtt sem, a 12. percben Bosnjak baloldali beadására Kelemen érkezett, de csatárunk nem találta el jól a labdát. A mezőnyben gyűrték egymást a felek.

Az első negyedóra végén megszerezhette volna a vezetést a Haladás: Kelemen Csernikhez játszott, a középpályás Horváthhoz passzolt, a fiatal csatár azonban 6 méterről, a kapuval szemben nagy ziccerben a jobb kapufa mellé lőtte a labdát. Három perccel később a vasi védelem ügyetlenkedett, de Balogh lövése után Verpecz felszedte a labdát.

A 23. percben Lovas játékvezető ívószünetet rendelt el – 23 fokban ez érdekesnek tűnt. Nem sokkal később ugyan megzörrent Veprcez hálója, de Balogh lesen állt, így a sporttárs érvénytelenítette a találatot.

A 28. percben Hidi szerzett labdát, Kelemenhez passzolt, baloldali beadására Balogh érkezett, de Bosnjak szögletre mentett. Az első fél órában egyedül Horváth Rajmund tudott ziccerbe kerülni. A 31. percben egy jobboldali szögletet követően Csonka fejelhetett hét méterről, de a labda elkerülte a bal kapufát.

Mi tagadás, nem kapkodtak a támadásszervezéssel a csapatok, meglehetősen unalmasan teltek a percek. A Haladás birtokolta többet a labdát, de kényelmesen fociztak Ráczék. A 40. percben Szalánszki csúszott rá Bonsjak lábára, ezért jött is a mérkőzés első sárgája.

A szünetig nem történt érdemleges esemény, így 0-0-lal vonultak a csapatok az öltözőbe.

Egyik tréner sem cserélt, ugyanaz a huszonkét játékos folytatta a fordulást követően. A 47. percben Szakály Attila végezhetett el szabadrúgást 20 méterről, a labda Hidit találta fejbe, a Haladás középpályása ismételhetett, de az is levágódott egy bekkről – szöglettel jöhetett a Hali. A korner után Jagodics fejelhetett tiszta helyzetből, de a labda mellé szállt.

A második játékrész elején egyértelműen fölényben focizott a szombathelyi gárda, a hazaiak nem is lépték át a félpályát. Aztán mégis az 55. percben a zuglóiak kerültek helyzetbe: egy jobboldali beadás után Nyíri röviden szabadított fel, a labda Balogh elé került, aki lőtt volna, de Jagodics nagy bravúrral szögletre mentett.

Az 58. percben Nyíri tört be a 16-oson belülre jobbról, Nagy felrúgta a mieink hátvédjét. A büntetőt Csernik végezte el, a labda a felső lécen csattant, majd a védők felszabadítottak.

A 64. percben Kelemen Marko vette célba a hazaiak kapuját, de Kovács szögletre tolta a labdát. A második játékrészben egyértelműen a Haladás focizott jobban, ám a gól nem jött össze a félidő első húsz percében.

Az utolsó negyed órára alább hagyott az iram, a Haladás ment előre, de a fáradó BVSC ellen nem igazán sikerült helyzeteket kialakítani a Simutéknak. A 77. percben a csereként beálló Vernes került ziccerbe, de 14 méterről fölé emelte a labdát. Ez nagy lehetőség volt a hazaiak előtt.

A 82. percben Verpecz rosszul passzolta ki a labdát, Mitrovics egyből Verneshez játszott, a csatár pedig 15 méterről a bal felsőbe lőtt (1-0). Ez nagyon nem volt bent a játékban.

A hajrában hármat is cserélt Jovics mester, de nem jöttek a lehetőségek. A zöld-fehérek kényelmesen fociztak a találkozón, 11-est hibáztak, a lelkes újonc pedig kihasználta az egyik helyzetét.

BVSC-Szombathelyi Haladás   1 - 0 (0-0)
Zugló, Szőnyi út, 400 néző, vezette: Lovas László (Aradi József, Mohos Milán).
BVSC: Kovács - Májer, Nagy, Benkő-Bíró, Király - Hidi (Lénárt 63.) - Mitrovics, Szilágyi (Gergely 76.) – Szalánszki (Vernes 68.), Balogh (Horváth 76.), Kelemen P. (Mészáros A 68.). Vezetőedző: Urbán Flórián.
Haladás: Verpecz – Nyíri, Jagodics, Csonka, Bosnjak (Bolla 78.) – Horváth R. (Simut 70.), Szakály (Dotorics 85.), Rácz (Jancsó 85.) – Csernik (Zvekanov 85.), Kelemen M., Szvoboda. Vezetőedző: Alekszndar Jovics.
Góllövők: Vernes 82.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.