Bravúros pontszerzés idegenben, döntetlent játszott a Kisvárda otthonában az SZKKA

A szombathelyiek hullámzó mérkőzésen játszottak 24-24-es döntetlent szabolcsi ellenfelükkel.

NŐI KÉZILABDA K&H LIGA 19. FORDULÓ

Kisvárda Master Good SE – Hungast Szombathelyi KKA 24-24 (12-15)

SZKKA: Tomasevics 1 – Csire 4, Stosics 1, Gorilszka 4, Pődör B. 7, Szekerczés 4, Cristina 1 Csere: Balog (K), Christe (K), Horváth P. 1, Horváth A. 1, Szmolek, Biró, Virág, Győri

Vezetőedző: Pődör Zoltán

A klubhonlap beszámolója szerint bátran, felszabadultan kezdte a mérkőzést a szombathelyi alakulat, a 10. percben 5-3-re vezetett is az SZKKA. Jól működött a vendégek védekezése, a szabolcsiak nem igazán találták az ellenszerét, 5-8-nál pedig időt is kértek. Tomasevic emberelőnyben szerzett egészpályás gólt, 7-13-nál megint magához hívta övéit a hazaiak trénere, ez pedig hatásosnak bizonyult, a szünetre 12-15-re zárkózott a házigazda.

Hiába volt előnyben a vasi gárda, idegesen indította a második etapot, ezt pedig ki is használta a Kisvárda, amely 16-15-re megfordította a találkozó állását. A kisebb hullámvölgyből aztán ki tudtak jönni a szombathelyiek, Pődör is Szekerczés találataival 17-18-ra már ismét ők vezettek. Kiélezett, szoros mérkőzést vívtak a felek, az utolsó tíz perchez érve 20-20 állt az eredményjelzőn. A végjátékban aztán felváltva estek a találatok, és bár kettővel is vezetett Pődör Zoltán együttese, az összecsapás 24-24-es eredménnyel ért véget.

Fotó: Vágvölgyi Bálint/SZKKA