2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Bravúros győzelemmel kezdte a középszakaszt az AVUS Szegeden

A rendkívül izgalmas és fordulatos találkozón az utolsó negyed döntött, végül egy góllal, 14-15-re az AVUS bizonyult jobbnak, és győzelemmel kezdte a bajnokság középszakaszát.

Szeged: Molnár – Bogdanovic 3, Kiss Cs., Foskolos 2, Boros 3, Somlai, FARKAS 4. Csere: Mekkel, Berki, Bicskei, Palotás, Börcsök 2, Zsigri, Katona.

Edző: dr. Szabó Zoltán.

AVUS: Horváth A. – Ekler B. 3, Polovic 2, Szőke Sz., Marnitz 2, Irmes 3, Takács J. 2. Csere: Kovács B., Sági, Ekler Zs. 1, Sebestyén, Turnai. 2, Szőke B., Hajmási.

Edző: Matajsz Márk.

Az Aligátorok a horvát légiós, Luka Jovanovic nélkül utaztak Szegedre, a horvát légiós betegség miatt nem állt Matajsz Márk rendelkezésére. Az első játékrész rendkívül sok gólt hozott, a hazaiak szereztek vezetést és tudták is tartani egy-két gólos előnyüket.  A második negyedben sem változott a játék képe, mindkét együttes védekezése hagyott kívánnivalót maga után, így potyogtak a gólok.

A második negyed vége előtt két perccel a meccs során először vezetett három találattal a Szeged, de a vasiak nem adták fel, és Ekler Bendegúz góljával 9-7-re alakította a félidei eredményt.

A harmadik negyed Marnitz találatával indult, majd Irmes egyenlített ki (9-9). Felváltva estek a gólok, az utolsó negyedre 12-12-es állással fordultak a csapatok.

Három percnyi játék után Polovic emberelőnyből szerzett góljával a meccsen először szerezte meg a vezetést az AVUS (12-13). A hajrá óriási izgalmakat tartogatott, három perccel a mérkőzés vége előtt 14-14-re alakult az eredmény, de másfél perc volt hátra, amikor Ekler Bendegúz biztos kézzel lőtte be a büntetőjét, és újra az Aligátoroknál volt az előny (14-15). A hátralévő időt emberhátrányban is kivédekezte az AVUS, amely így bravúros, idegenbeli győzelemmel kezdte a középszakaszt.

Matajsz Márk együttesére újabb idegenbeli mérkőzés vár, március 28-án a Tatabánya együtteséhez látogatnak majd az Aligátorok.

Kiemelt kép: aligator.hu