2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Szombathelyi Haladás: Két pont Siófokon maradt. Végeredmény 1-1

A Merkantil Bank Liga 7. fordulójában a zöld-fehérek a Balaton-partján léptek pályára. A vasiak gyorsan vezetést szereztek, majd sok ziccert puskáztak el - a szünet előtt egyenlített a házigazda. A második félidőben már nem született újabb találat.

Kellemes időben kezdődött a meccs, amelyen a Hali volt eleinte aktívabb: az éppen a 18. születésnapját vasárnap ünneplő Mohos került helyzetbe a 3. percben, de Csató felszabadított. Érdekesség, hogy a házigazdák bekkje a napokban igazolt át a Balaton partjára.

Az 5. percben megszerezte a vezetést a Hali! Rácz kényszerítőzött Bosnjakkal, a csapatkapitányunk a visszakapott labdát 7 méterről gurította Winter hálójába (0-1)! remekül kezdett a Haladás, és a gól után is a mieink maradtak kezdeményezőbbek. A több tucat Hali-szurkoló remek hangulatot teremtett a stadionban.

Az első tíz percben a vasiak uralták a játékot, a kékek nem tudták megtartani a labdát. A 15. percben megduplázhatta volna az előnyét a szombathelyi együttes: Winter rosszul szabadított fel, Rácz 14 méterről, jobbról lőhetett, de a hazai kapus javította hibáját, és szögletre tolta a labdát.

A 17. percben Nyíri próbálkozott: 22 méterről lőtt, Winter ezúttal is kornerre tolta a bal alsóba tartó labdát. A Haladás játszott teljes fölényben, a hazai szurkolók élesen kritizálták Polényiékat. A Siófok semmiféle veszélyt nem jelentett Verpecz kapujára az első húsz percben.

A 22. percben megint Haladás-helyzet: Doktorics tört be a 16 oson belülre, 14 méterről lőtt, a labda centiméterekkel kerülte a jobb kapufát – hatalmas lehetőség volt! A Jovics-legénység ezúttal valóban jól focizott, a házigazda alig tudott átjönni a mieink térfelére.

A 29. percben Kelemen fűzte be a siófoki védelmet, majd 15 méterről tüzelt, Winter lábbal védett – ez már a negyedik nagy ziccere volt a vasiaknak. Eltelt fél óra, a szombathelyiek hétszer vették célba a házigazda kapuját, a másik oldalon nem volt  kísérlet. A 33. percben megint a Hali csapatkapitánya veszélyeztetett, de a 10 méterről leadott lövése után Winter ismét remekül védett. Már simán, akár több góllal is vezethettek volna a zöld-fehérek.

Csernik a 34. percben két szép csel után 17 méterről centikel lőtt fölé – tényleg nagyon egyoldalú volt a meccs, a Halinak már gólokkal kellett volna vezetnie 35 perc után. A 45. percben Doktorics lövésébe beleért Winter, így a labda a jobb kapufára vágódott.

A 46. percben egyenlített a Siófok: Nagy 20 méterről a jobb felsőbe tekerte a labdát. Ilyen a foci – a Halinak gólokkal kellett volna vezetnie.

Csere a szünetben nem volt, ritka bosszantó gólt kapott a vasi gárda, holott féltucat elpuskáztak Doktoricsék. A 48. percben Nyíri lőtt 22 méterről, nem sokkal a jobb kapufa mellé. Nem sokkal később előbb Doktorics lövését blokkolták a hazaiak, majd Zvekanov alig tüzelt mellé – a labda az oldalhálóba vágódott. A második félidőben nem változott a játék képe: a Haladás rohamozott, a kék-sárgák védekeztek, Winter pedig elképesztően jól védett.

Egy beszédes adat egy óra elteltével: a hazaiak egyszer, a mieink 18-szor vették célba az ellenfél kapuját...Jöttek a  cserék mindkét oldalon, kicsit leült a meccs. A zöld-fehérek birtokolták többet a labdát, de ekkor már kevesebb volt a ziccer a siófokiak kapuja előtt.

Az utolsó húsz perchez érkezve már nem volt lüktető a játék, egyre többet hibáztak a játékosok, így folyamatos játékról nem beszélhettünk. A Siófok próbálkozott ekkor többet, de a kapu előtt teljesen veszélytelenek voltak a Balaton-partiak.

A 81. pecben Girsik beadása után Varjas fejelhetett tiszta helyzetből, de Verpecz könnyedén védett. Nem sokkal később a Hali-védelem betlizett, de Dénes elől végül sikerült szögletre menteni. A hajrában Kitlék voltak aktívabbak, a Haladás ekkor már kevésbé focizott veszélyesen.
A 89. percben Horváth Rajmund tört kapura, 14 méterről lőtt, Winter ezúttal is hárított.

Maradt az 1-1, a Haladás a pocsék helyzetkihasználása miatt nem tudott nyerni Siófokon.

BFC SIÓFOK–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1   (1-1)
Siófok, Városi Stadion, 500 néző. Vezette: Berényi Tamás (Horváth Zoltán, Ring Kevin)
SIÓFOK: Winter – Csató, Vékony, Debreceni Á. – Polényi (Schildkraut 76.), Varjas Z., Kitl M. (Kovács 91.), Böndi – László D. (Major 63.), Tóth T. (Girsik 63.) – Nagy R (Dénes 63.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.
HALADÁS: Verpecz – Nyíri, Jagodics M., Csonka, Bosnjak – Csernik (Szvoboda 61.), Zvekanov, Doktorics (Horváth R. 71.) – Rácz B. (Szakály 86.), Kelemen M. (Simut 86.), Mohos (Jancsó 61.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
Góllövők: Nagy R (45+1.), illetve Rácz (5.)