2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
AVUS-bravúr a fővárosban, a Kaposvár után a Vasast is legyőzték az Aligátorok

A találkozón csak 1-0-s állásnál vezetett a hazai együttes, onnantól viszont hengereltek a szombathelyiek és újabb fontos győzelmet arattak.

Vasas-Plaket-AVUS 8-10 (1-2, 1-5, 3-1, 3-2)

Vasas: Korom - Török, Miklós 1, Bencz 3, Sélley, Hegedűs, Takács B. 1. Csere: Bóbis 2 Nikic, Kiss B., Vogel 1.

Edző: Bóbis Máté

AVUS: Horváth A. – Ekler. 2, Jovanovic 1, Szőke Sz. 1, Marnitz 1, Irmes 1, Takács J. 1. Csere: Polovic, Szabó B. 1, Szőke B. 1, Ekler Zs., Turnai 1, Sebestyén.

Edző: Matajsz Márk

Kihagyott lehetőségekkel indult mindkét oldalon a találkozó, az első találatra két és fél percet kellett várni. A Vasas gárdája szerezte meg a vezetést, de az volt az egyetlen alkalom, amikor a hazaiak vezetni tudtak a mérkőzésen. Az aligátorok aztán elkapták a fonalat,  Irmes egyenlített, majd emberelőnyben Ekler szerezte meg a vezetést a szombathelyieknek.

A második negyedben végig kiválóan és ellentmondást nem tűrően játszottak az Aligátorok: Turnai, Szőke Szabolcs és Szőke Benedek góljával már 1-5-re vezetett Matajsz Márk együttese . A vasiak támadásban is és védekezésben is remekül játszottak. A szépítés sikerült a hazaiaknak, de Marnitz és Ekler Bendegúz gondoskodott róla, ne maradjon kérdés a szünet utánra és 2-7-re módosították az eredményt.

A harmadik negyedben tartották az előnyt a szombathelyiek, a Vasasnak csak kozmetikázni sikerült az eredményen, az utolsó 8 percre 5-8-as vendég vezetéssel fordultak a csapatok.

Az utolsó negyed első találata Jovanovic nevéhez fűződött, ezzel pedig gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés (5-9). A hátralévő percekben a hazaiak mindent megtettek, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe, de a szombathelyiek őrizték előnyüket. Ugyan másfél perccel a lefújás előtt 9-7-re felzárkóztak a piros-kékek, Takács János centerből szinte azonnal válaszolt: 10-7 lett az állás, ezzel pedig ki is alakult a mérkőzés végeredménye.

Az aligátorok a múlt heti hazai siker után újabb nagyon fontos győzelmet arattak, magabiztos játékkal és kiváló egyéni teljesítményekkel győzték le a Vasast a Komjádi-uszodában. A szombathelyi együttes legközelebb február 29-én ugrik medencébe és a Szentes együttesével találkozik a bajnokságban.

Kiemelt kép: aligator.hu