A hajrában úszott el az SZKKA győzelme a szezonnyitó mérkőzésen Dunaújvárosban

A szombathelyi együttes nagyjából 45 percig kézben tartotta a mérkőzést, az őrült hajrából azonban a hazaiak jöttek ki jobban, és egy góllal megnyerték a találkozót.

Dunaújvárosi KKA - Szombathelyi KKA 24-23 (12-15)

K&H Női Liga, 1. forduló

Rácalmási Rendezvényközpont és Sportcentrum, zártkapus mérkőzés, Jv: Hantos, Rózsahegyi

SZKKA: Tomasevics - Wald 5, Mayer 1, Bandelier 3, Gorilszka 8, Agbaba 2, Orbán 1, Pődör R. 1, Virág, Horváth P. 2, Pődör B., Csapó (kapus)

Majdnem fél év után újra tétmérkőzésen lépett pályára az SZKKA NB I-es kézilabdacsapata. Marosán György együttese az eredeti időponthoz képest egy nappal korábban, pénteken játszotta első mérkőzését az idei szezonban, méghozzá a Dunaújváros otthonában.

A zártkapus összecsapáson három kivédekezett támadással indított az SZKKA, így három perc elteltével 2-0-val a vasiaknál volt az előny. Emberhátrányban csak egy gólt kaptunk, Wald Kíra pedig remekül mutatkozott be új csapatában, második góljával 3-1-et mutatott az eredményjelző. A 11. percben kiegyenlített a hazai együttes, majd Bandelier dobott nagy gólt tíz méterről, 4-5. Nem lehetett panasz a szombathelyiek támadójátékára, de a DKKA mindig tudott válaszolni, így az első félidő derekán döntetlent, 7-7-et mutatott az eredményjelző. A 17. percben először került előnybe a hazai csapat, de Tomasevics védése után Gorilskának sikerült kiegyenlíteni. A szombathelyi védőfalban több átlövés is elakadt, Pődör Rebekának köszönhetően pedig visszavette a vezetést Marosán György együttese. A hazaiak nem adták fel, mindig tudtak egyenlíteni, a 25. percben 10-10 volt az állás. Két szép akció után ismét sikerült a vasiaknak kettővel ellépni, ezért a hazaiak mestere, Vágó Attila kért időt, 10-12.  A félidő utolsó perceiben kapus nélkül, emberelőnyben támadott az SZKKA, aminek eredményeképp 12-15-ös vezetéssel mehetett az öltözőbe a szombathelyi alakulat.

Gorilska hetesével indult a második játékrész, majd az ukrán beállós hatodik góljával ötre hízott a szombathelyi előny, 12-17. Egy ellentámadás során a hazaiak játékosa nekifutott Tomasevicsnek, ennek ellenére a szerb kapust állították ki, majd 14-17-es állásnál Marosán György kért időt, hogy megnyugtassa a csapatot. A hosszú gólcsendet Bandelier találata törte meg. Eladott labda és kihagyott büntető után Csapó két szép védéssel mutatkozott be, így a 42. percben 18-15-re vezettünk. Ezt követően emberelőnybe került a DKKA, így az 50. percre egy gólra tudott feljönni a hazai csapat 19-20.  Az újabb emberelőnyben előbb egyenlített, majd átvette a vezetést a Dunaújváros, 22-21. Csapó újabb bravúrját követően Gorilszka egalizált (22-22), elképesztő izgalmakat tartogatott az utolsó néhány perc. Hiába Csapó következő remek védése, Horváth bombája a kapufán csattant. Fél perccel a vége előtt kettővel vezetett a DKKA, Horváth Petra gólja után a labdaszerzés is összejött, ám az időntúli szabaddobást blokkolták a hazaiak, így hiába irányított a találkozó nagy részében az SZKKA, végül egygólos vereséggel indult a szezon a szombathelyiek számára. Sokat elmond a találkozóról, hogy Marosán György vezetőedző még a lefújást követően is hevesen méltatlankodott a játékvezetőknél.

Marosán Györgyék számára szeptember 9-én szerdán hazai környezetben folytatódik a bajnokság, méghozzá a klasszisokkal teletűzdelt Siófok ellen.

Fotó: Szombathelyi Kézilabda