2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Vereséget szenvedett a Falco, a bronzért játszhat a XII. Horváth Zoltán-emléktornán

A szerb FMP Beograd szoros mérkőzésen tudott a szombathelyiek fölé kerekedni.

Falco KC - FMP Belgrad 74-83  (18-14, 18-25, 19-26, 19-18)

A Falco pontszerzői:  Golomán 18, Perl 16, Keller 13, Benke 8, Váradi 7, Clark 6, Barac 6

Igazán nívő, erős mezőny gyűlt össze a XII. Horváth Zoltán-emléktornán szeptember második hétvégéjén. A Falco mellett a bosnyák BC Igokea, az osztrák BC GGMT Vienna, valamint a szerb FMP Beograd küzd meg a tornagyőzelemért, a szombathelyiek utóbbival vívták a pénteken 20 órakor kezdődő elődöntőt.

A negyed elején büntetőkből sem született kosár, az első pontokat Marvin Clark szerezte majdnem három perc elteltével, majd Benke Szilárd duplájával 4-0-re vezetett a házigazda. Tasic szépített, majd Keller Ákos távolról volt eredményes, öt pont volt a hazai előny. A játékrész közepén rengeteg hibával játszott mindkét csapat, majd Tasic újabb duplájával 8-5-re módosult az eredmény. A negyed 7. percében Benke Szilárd és Váradi Benedek is beköszönt, a Falco pedig 12-7-re vezetett.  A hajrában Perl Zoltán büntetőzött jól, majd Jones dudaszós hármasa zárta az első 10 percet, amely 18-14-es hazai vezetéssel zárult.

A folytatásban villámgyorsan egyenlíteni tudott a Beograd, Milos Konakov pedig magához is hívta övéit. Perl Zoltán duplája után Golomán György zsákolt, helyreállt a világ rendje, 24-18-nál a vendégek szakították meg a játékot. Ezt követően két triplával faragtak a hátrányukból, 27-24 állt az eredményjelzőn. Nikolic hármasával a negyed közepén egyenlíteni is tudtak, majd 27-27 után Benke Szilárd triplája hullott be, megint levegőhöz jutott a Falco. Keller Ákos zsákolása fontos pillanatban érkezett, de 34-35-nél a szerbek átvették a vezetést. A 18.percben felállva tapsolt az Arena Savaria közönsége, Horváth Zoltánra, az "égi centerre" emlékezett a publikum. A szünetben 36-39 volt az állás.

A pihenő után is akadt pontatlanság a Falco játékában, Keller azonban ezúttal is jó teljesítményt nyújtott, kintről volt eredményes. A folytatásban egy dupla, valamint egy tripla után a 24. minutumban tízzel elléptek a vendégek, 41-51 volt ekkor az állás. Perl Zoltán, valamint Golomán György pontjaira nagyon nagy szükség volt, ezekkel tudott is zárkózni a vasi csapat.  A játékrész hajrája viszont ismét a vendégeknek sikerült jobban, tudták növelni a különbséget, 55-65-ös állással ért véget a harmadik tíz perc.

Az utolsó etapot Golomán duplájával indították a vasiak, majd Perl Zoltán hathatós közreműködése után ismét ő volt a befejező, 59-65 állt az eredményjelzőn. Ezután maga Perl Zoltán köszönt be, majd a csapatkapitány Váradi Benedek, 63-65-nél már csak két pont volt a különbség. A vendégek kintről feleltek, Váradi Benedek révén azonban tartották a lépést a sárga-feketék. Hullámzó volt a játék, a hibákat kíméletlenül kihasználták a szerbek, akik ismét el tudtak lépni tíz ponttal, 67-77-et mutatott az eredményjelző. A hazaiak ennek ellenére sem adták fel, Golomán György és Keller Ákos révén megpróbáltak az utolsó szalmaszálba kapaszkodni, de nem sikerült közelebb férkőzni az ellenfélhez. A vendégek végül 74-83-ra nyertek, így ők játszhatják a döntőt a BC Igokea csapata ellen.

Az első elődöntőben a bosnyák BC Igokea 40-79-re legyőzte a BC GGMT Vienna együttesét, így a Falco a bronzmérkőzésen az osztrákokkal csap össze szombaton 16 órától.