2024.09.01., vasárnap  •  Egyed, Egon napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: a Gencsapáti, a Kőszeg, valamint a Lukácsháza is kiszakította a gólzsákot a húsvéti fordulóban

A Bozsok, az Uraiújfalu és Szeleste egyaránt hazai környezetben könyvelhetett el győzelmet. A Pecöl a Bobával, az Alsóújlak a Kemenesaljával osztozott meg a bajnoki pontokon.

Kőszegi Lóránt FC - Répcelaki SE 6-2 (2-1)      Kőszeg, vezette: Szabó

Kőszeg: Berber - Kiss (Őri, 81.), Lintner, Kovács, Szolyák, Marti, Varga Sz. (Németh Ba., 86.), Lakatos (Németh Be.,76.), Réti, Varga D., Mézer

Répcelak: Németh M. (Antoni, 73.) - Kiss Z., Gallen A., Gallen I., Dulicz (Csontár, 44.), Németh B. (Horváth, 85.), Pinezits, Baán, Németh D. (Kiss G., 85.), Németh G. (Malomsoki, 73.), Krétai

Gólszerzők: Varga Sz. 7., Szolyák 2 (42., 63.), Réti 48., Marti 81., Mézer 84., ill. Pinezits 9., Krétai 71.

Jó minőségű pályán, szép számban kilátogató közönség előtt léptek pályára a felek. A mérkőzés elejét a vendégek kezdték jobban, a 6 pontos találkozón. A kőszegi csapat játéka folyamatosan javult, a második félidőben már sikerült ellenfele fölé kerekedni, így megérdemelt hazai győzelem született.

Bozsoki SE - Gérce-Vásárosmiske KSE 3-1 (3-1)      Bozsok, vezette: Elek

Bozsok: Varga - Kalmár (Pál, 62.), Bigner, Kratochwill, Csizmazia (Iker, 83.), Nagy (Szalai, 73.), Németh (Kaposi, 73.), Dévényi, Tompek, Kiss, Marti (Kovács, 83.)

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Pencz (Kövesdi D., 46.), Lakatos, Máthé (Kövesdi A., 69.), László, Mórocz, Major, Nunkovics (Kiss, 88.), Kovács (Németh B., 46.), Csonka, Németh Z.

Gólszerzők: Marti 27., Nagy 36., Kalmár 44., ill. Major 20.

A tabellát vezető vendégek kezdték jobban a mérkőzést, támadólag léptek fel és egy szabadrúgásból meg is szerezték a vezetést. Ezt követően bátrabb lett a hazai csapat, helyzeteket dolgozott ki és még a szünet előtt megfordította a mérkőzés állását. A második félidőben hősiesen védekeztek a bozsokiak, Varga kiemelkedően védte kapuját. Az eredmény már nem vàltozott, a hazaiak - akiknél mindenki jó teljesítményt nyújtott -  megérdemelten tartották otthon a nagyon értékes pontokat.

Pecöl SE - Boba Sportegyesület 0-0 (0-0)       Pecöl, vezette: Héra

Pecöl: Kollarics - Láda, Orsós (Márok, 60.), Szabó, Farkas, Kiss (Horváth, 46.), Hóbor, Sipos (Oszkó, 60.), Joó, Kasza, Nagy

Boba: Fábián - Horváth, Kovács, Fodor, Géczi (Porkoláb, 90.), Szabó, Szigeti, Gorácz, Kecskés, Dákai, Nagy

Kiállítva: Horváth 56. (Pecöl)

Kiegyenlített első félidő után a második játékrész elején ugyan emberhátrányba kerültek a hazaiak, ám ez a kiállítás inkább a Bobát zavarta meg. A pecöliek mentek előre, próbálkoztak, helyzeteiket azonban nem sikerült gólra váltaniuk. Igazságos döntetlen született.

Uraiújfalu SE - Elektromol Spari FC 2-0 (2-0)     Uraiújfalu, vezette: Kondor

Uraiújfalu: Szabó Ma. - Szabó Má., Binder (Agg, 58.), Gáspár, Szabó B., Burka, Kollárits, Pungor, Csete, Szabó T., Dornai (Pethő, 63.)

Spari: Pungor - Neubauer, Boldizsár, Varsányi, Jónás, Pados, Mészáros, Sipos, Dienes, Kovács, Németh

Gólszerzők: Pungor 13., Szabó T. 32.

Az Uraiújfalu már az első játékrészben kialakította az összecsapás 2-0-s végeredményét.

Szeleste-Pósfa SE - Kemenesmagasi FC 4-2 (1-1)       Szeleste, vezette: Bíró

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári - Vajda, Maráczi (Pethő, 40.), Kovács (Horváth E., 88.), Fülöp, Molnár (Nagy N., 45.), Baranyai (Németh, 88.), Nagy Á., Kiss, Horváth L., Földi

Kemenesmagasi: Kelemen - Koronczai, Molnár Zs., Szénégető (Király, 88.), Kerekes, Csite, Kopházi, Palotai, Molnár T., Csempesz (Csemer, 79.), Princzes

Gólszerzők: Kiss 5., Kovács 59., Baranyai 75., Fülöp 84., ill. Szénégető 23., Molnár T. 80.

Mindkét csapat sok hibával kezdte a mérkőzést, fölényben azonban a hazaiak játszottak, akik egy szép támadás végén meg is tudták szerezni a vezetést. A Kemenesmagasi egy sarokrúgás után egyenlített, a szünetet követően azonban a gyors szelestei támadók sorra alakították ki a helyzeteket, melyekből hármat értékesítettek is. Megérdemelt hazai győzelem született.

Gencsapáti KSE - Sé Honvéd SE 7-2 (3-1)     Gencsapáti, vezette: Szabó III.

Gencsapáti: Németh Ti. - Sátori, Janzsó (Egyed, 61.), Varga (Sulyok, 74.), Soldatenko (Németh Ta., 82.), Dancs, Fülöp (Skrapits, 74.), Bokor, Tóth (Lőrincz, 82.), Iker, Janek

Sé: Papp - Séfer, Kiss Márton (Márton, 61.), Kalmár (Örkényi, 35.), Kovács, Halmos, Nemes, Fichtacher (Lendvai, 70.), Rada (Medve, 46.), Szalay (Pados, 70.), Kiss Máté

Gólszerzők: Soldatenko 4 (27., 29., 36., 81.), Varga 54., Fülöp 69., Tóth 74., ill. Halmos 5., Kiss Máté 57.

Napsütésben, de erős szélben kezdődött a Húsvét vasárnapi összecsapás. A találkozót a vendégek indították jobban, ennek következtében pedig már az 5. percben meg is szerezték a vezetést. A hazaiak nem kapták el a fonalat, büntetőből sem jött össze számukra az egyenlítés, a séiek pedig közel voltak a második góljukhoz, de Németh-kapus bravúrral védett. A 27. percben aztán minden megváltozott. Soldatenko kilenc perc leforgása alatt mesterhármast szerzett, így 3-1-es hazai vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok. A folytatásban a szél a gencsieket támogatta, aminek meg is lett az eredménye: az 54. minutumban Varga góljával már 4-1 volt az állás. Három perccel később a vendégek egy szép szabadrúgással még megpróbáltak visszajönni a meccsbe, ezzel azonban utolsó puskaporukat is ellőtték. A 69. percben Fülöp, míg a 74. percben Tóth volt eredményes hazai részről, így aztán meg is lett a fél tucat gencsi találat. Így érkeztünk el a 81. perchez, amikor Soldatenko megszerezte csapata hetedik, saját maga negyedik találatát. Az első huszonöt percet leszámítva összességében megérdemelt győzelmet aratott a házigazda az első félidőben jól játszó, ám a találkozó végére kicsit széteső Sével szemben.

Alsóújlaki SC - Kemenesalja FC 1-1 (1-0)     Alsóújlak, vezette: Marácz

Alsóújlak: Gábor (Baba, 79.) - Gampel (Toldi, 60.), Kaposi, Pados, Hantó (Káldi, 75.), Varga Á., Varga N. (Papp, 75.), Vasas, Pintér (Tóth, 60.), Nagy, Varga R.

Kemenesalja: Kovács - Németh, Szakál (Balázsi, 32.), Horváth, Lőrincz G., Czöndör, Manganelli, Kóbor (Binder, 38.), Erdélyi, Lőrincz M. (Őri, 68.), Varga

Gólszerzők: Pados 16., ill. Czöndör 80.

Az első felvonásban a hazaiak, a másodikban a vendégek tudtak beköszönni, a két csapat így megosztozott a pontokon a húsvéti fordulóban.

Merseváti SE - SCHOTT Lukácsháza SE 1-6 (1-3)      Mersevát, vezette: Dr. Polgár

Mersevát: Patyi - Gönye, Dénes, Takács M. (Fülöp, 54.), Falka, Orbán, Homlok, Nagy, Szalai, Takács B., Döbröntei

Lukácsháza: Bán (Pereznyák, 84.) - Ágoston, Bolfán (Varga, 60.), Lipics (Markó, 60.), Mester, Gombás, Dan, Németh (Rozmán, 60.), Horváth (Döbör, 84.), Kovács, Bősze

Gólszerzők: Gönye 38., ill. Mester 16., Dan 2 (22., 82.), Gombás 33., Kovács 74., Rozmán 80.

A létszámhiányos hazaiak lehetőségeikhez mérten próbálták tartani a lépést a vendégekkel szemben, ám a második félidő végére behozhatatlan előnyre tett szert a Lukácsháza.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 29. szám - 2024.08.30.