2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Vármegyei II. osztály, déli csoport: öt gólt és vendég sikert hozott a Rum-Bajánsenye derbi, a Gyöngyöshermán-Szentkirály, a Nárai, valamint az Újperint is magabiztosan nyert

A Szentpéterfa hátrányból fordítva gyűjtötte be a három pontot a Ják elleni szomszédvári rangadón, a Rábatótfalu-Egyházasrádóc találkozón megosztoztak a pontokon a csapatok. A Tanakajd-Telekes összecsapásra november 24-én kerül sor.

TUTITEXTIL-Körmend VSE - Újperint SE 1-5 (0-2)      Körmend-Horvátnádalja, vezette: Ódor

Körmend: Nagy - Papp (Szabó, 68.), Tompa, Horváth, Szemes (Sákovits, 64.), Petrovics, Gaál, Németh (Kiss, 46.), Frühvirth, Kazinczki, Pesti (Kocsis, 58.)

Újperint: Szlámer - Sásdi, Balázs (Kovács G., 64.), Vilics (Kovács Zs., 83.), Varga, Horváth, Hegedűs, Karvalics, Szalay (Beke, 64.), Tóth, Katona (Osváth, 72.)

Gólszerzők: Frühvirth 62., ill. Vilics 2 (5., 78.), Sásdi 38., Szalay 63., Hegedűs 85.

Nagyot küzdött a tartalékos hazai csapat, a vendégek azonban minden mutatóban jobbak voltak.

Pinkavölgye-Felsőcsatári KSK - Nárai SK 1-4 (0-1)     Felsőcsatár, vezette: Andrejek

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Moór - Szabó, Bugnits (Windisch, 80.), Horváth, Vajda (Virág, 53.), Szmolek, Pehr (Cobzaru, 53.), Böhm, Cseri (Schmalzl, 58.), Hábetler (Krancz, 78.), Késmárky

Nárai: Holbok - Bárdics, Máté (Lakatos, 58.), Vajda Bá. (Szén, 58.), Vajda Ba., Takács (Horváth, 81.), Odler, Marsai, Tamás (Czirók, 62.), Sásdi, Hompasz

Gólszerzők: Szmolek 59., ill. Bárdics 37., Czirók 3 (68., 78., 88.)

Fordulatos és indulatokkal teli mérkőzést láthatott, aki kilátogatott a Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK és a Nárai SK vasárnapi találkozójára. A hazai csapat jobban kezdte az első félidőt, több lehetősége is adódott a gólszerzésre, de nem tudott előnybe kerülni. A játékvezetőnek már negyed óra elteltével lapokkal kellett megfékezni az indulatokat, amikor is egy rendkívül súlyos, szabálytalan becsúszást követően az ellenfél játékosa csak sárga lapos figyelmeztetésben részesült. Ezt követően kiegyenlítettebb volt a játék és a vendég csapat a 37. percben Bárdics Ádám révén megszerezte a vezetést, így 0-1-es eredménnyel mentek a felek a szünetre. A második félidőt is jobban kezdte a hazai alakulat, az 59. percben össze is jött számukra az egyenlítés Szmolek Áron szólógólja után. Ezután sem volt tökéletes az összhang a felsőcsatári csapatban és egy a házigazda által vitatott tizenegyest követően a vendégek megszerezték a vezetést. A Nárai támadója, Czirók Dávid mesterhármast tudott szerezni, ezzel beállította a mérkőzés 4-1-es végeredményét.

Rum KSC - Bajánsenye SE 2-3 (1-2)       Rum, vezette: Koronczai

Rum: Marcz - Székely (Molnár, 74.), Horváth T., Vadász, Szegleti, Rosta, Koronczai, Kovács (Tárkányi, 56.), Varga, Horváth Á., Kalmár

Bajánsenye: Kalamár - Kovács (Kiricsi, 81.), Varga, Koltai, Horváth B., Kosár (Horváth M., 46.), Fábián (Hodács, 57.), Vitéz, Kósa (Horváth A., 92.), Horváth Z., Propszt

Gólszerzők: Horváth Á. 38., Koronczai 52., ill. Kosár 7., Koltai 19., Propszt 91.

Az első harminc percet átaludta a hazai csapat, a bajánsenyeiek pedig két gyors góllal megléptek. Ezt követően aztán rákapcsoltak a rumiak, aminek eredményeként még a szünet előtt szépítettek. A második felvonás elején a gyors egyenlítés is összejött a házigazdának, amely utána azonban sajnos kétszer-háromszor még az üres kapuba sem tudott betalálni. Egy jogosnak vélt tizenegyes is elmaradt, majd jött a hidegzuhany: a hosszabbítás perceiben a bajánsenyeiek egy távoli találattal elvitték a három pontot Rumból. A futball ezúttal nem volt igazságos.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE - ÖTE Ikervár FC 7-2 (4-0)     Szombathely, vezette: Németh

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Gábriel (Karba, 61.) - Nagy (Dénes, 61.), Kis (Farkas, 58.), Németh, Bazsó, Kopácsi, Kondor, Neudl (Balázs, 58.), Bihun, Séfer, Kovács (Fülöp, 46.)

Ikervár: Németh (Molnár R., 46.) . Horváth D., Horváth M., Olasz, Őri, Rövid (Molnár B., 52.), Szalai, Varga M. (Czeglédi, 57.), Pásti, Varga R., Viszkeleti

Gólszerzők:

Kiállítva: Dénes 78. (Gyöngyöshermán-Szentkirály), ill. Olasz 74. (Ikervár)

Meggyőző,határozott játékkal megérdemelten nyert a hazai csapat.

Szentpéterfai SE - AGS Jáki SZSE 3-2 (1-2)        Szentpéterfa, vezette: Ódor

Szentpéterfa: Páll B. - Hazafi (Gaál, 62.), Török R. (Kalcsics, 91.), Wágner, Geosits, Skrapits D., Völgyi (Páll Sz., 46.), Homor, Udvardi, Hoós, Skrapits I. (Török A., 75.)

Ják: Dobos - Svób, Bukits (Farkas, 46.), Hajós, Máté, Homor (Tót, 85.), Molnár, Wágner (Fábián, 63.), Veilinger, Vizserálek, Kalmár (Bőle, 75.)

Gólszerzők: Skrapits D. 2 (34., 83.),  Skrapits I. 68., ill. Homor 32., Molnár 44.

Gólgazdag mérkőzésen a hazaiak sikerével ért véget a szomszédvári rangadó.

Rábatótfalui SE - Egyházasrádóci SE 1-1 (0-0)      Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Mórocz

Rábatótfalu: Szukics - Bánfi-Nagy, Domján D., Sütő, Szakács, Domján B., Falb (Lovenyák, 64.), Herczeg, Németh (Anderkó G., 82.), Papp (Anderkó M., 55.), Náricza

Egyházasrádóc: Bali - Spanyó (Németh G., 71.), Bányik, Varga Z. (Varga D., 46.), Krajczár, Berning, Fejes (Filipovits, 61.), Németh M. (Rácz, 83.), Pataki, Mészáros, Halász

Gólszerzők: Németh 81., ill. Pataki 58.

A második félidei gólváltásnak köszönhetően egy-egy ponttal gazdagodtaka felek.

A Tanakajd-Telekes összecsapásra november 24-én, pénteken kerül sor.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.