2024.05.05., vasárnap  •  Györgyi napja
Vármegyei I. osztály: két perc alatt döntött a Vasvár, az utolsó pillanatban nyert Söptén a Király SE

A Táplán a Szarvaskenddel, a Nádasd a Csákánydoroszlóval játszott döntetlent. A Sárvár, a Haladás és a Rábapaty otthon tartotta a három bajnoki pontot, a Vép viszont idegenben tudott nyerni.

Söpte SE - Király SE 1-2 (0-0)       Söpte, vezette: Bagoly

Söpte: Gadavics - Baranyai, Kovács (Rácz, 76.), Kondákor (Szabella, 62.), Marton (Biró, 62.), Joó, Győrffy, Koronczai, Szakasics, Tamás (Vámos, 46.), Vargyas

Király SE: Horváth A. - Takács, Schimmer, Fábián (Szabó, 62.), Kudron (Horváth D., 62.), Németh, Kiss, Rózsás, Halmosi, Csákvári, Potyi

Gólszerzők: Győrffy 48., ill. Németh 52., Csákvári 93.

A hazaiaknál Győrffy Mátyás ezúttal is betalált a második félidő elején, csakúgy, mint az előző játéknapon, a Király SE azonban előbb egyenlített, majd a 93. percben kiénekelte a sajtot ellenfele szájából.

Büki TK - Vasvár VSE 0-2 (0-0)    Bük, vezette: Koronczai

Bük: Viczmándi - Szabó D., Fehér (Kiss, 86.), Tóth, Horváth (Redőcs, 81.), Bősze, Kossuth, Németh, Kocsis, Szabó A., Kovács (Simon, 76.)

Vasvár: Kántor - Sipos (Frigy, 87.), Bíró, Horváth, Czövek, Elekes, Péter (Gotthárd, 60.), Mikó, Vincze, Márton (Robán, 79.), Schermann (Dávid, 60.)

Gólszerzők: Gotthárd 76., Dávid 77.

Kiállítva: Elekes 59. (Vasvár)

A vendég Vasvár emberhátrányban, két perc alatt két gólt szerezve gyűjtötte be a három bajnoki pontot.

CVSE-Vulkánfürdő - Alpok Zirkon Vép VSE 0-2 (0-1)     Celldömölk, vezette: Horváth

CVSE: Osvald - Marsai, Enyingi, Göntér, Gaál (Péter, 79.), Keszei T., Szép, Büki, Czinder, Horváth (Berecz, 46.), Keszei R.

Vép: Bezdi B. - Czeglédi (Baranyai K., 79.), Bezdi Sz., Niksz (Szijártó, 90.), Illés, Beke (Czeglédy, 89.), Tama, Takács Á. (Baranyai N., 46.), Balikó D., Takács M., Balikó M.

Gólszerzők: Balikó D. 9., Illés 86.

A hazaiak számára lélektani szempontból is nagyon fontos lett volna a győzelem, hogy átlendüljenek a holtponton, a találkozót azonban a helyzeteivel jobban sáfárkodó Vép együttese nyerte meg.

Sárvár FC - Körmendi FC 4-2 (2-0)     Sárvár,  vezette: Ódor

Sárvár: László - Csonka, Takács (Németh, 73.), Ódor, Tóth, Fider, Vajda (Varga, 68.), Szemes, Könczöl, Kovács, Sinka (Biró, 80.)

Körmend: Balogh - Holecz, Lakosi, Vilics (Soós, 72.), Péter, Pergel, Czene, Sipos, Nagy, Zimits, Szijjártó (Sály, 72.)

Gólszerzők: Takács 2 (29., 34.), Sinka 46., Szemes 67., ill. Sipos 81., Pergel 92.

Remekül kezdte a találkozót a Sárvár, mezőnyfölényben futballozott, az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy a körmendi kontrákban is bőven benne volt a veszély. A hazaik aztán még az első játékrészben öt perc leforgása alatt kétgólos előnyre tettek szert, ám ahogy korábban, úgy most is nyílt volt az összecsapás. A pihenő után ugyancsak nagy elánnal nyitott a vendéglátó, ennek újabb két gól lett az eredménye. A vendégek ennek ellenére sem adták fel, a hajrában két gólt is szereztek, ám ez már csak arra volt elég, hogy valamelyest kozmetikázni tudjanak az eredményen.

Rábapatyi KSK - Csepregi SE 1-0 (1-0)        Rábapaty, vezette: Andrejek

Rábapaty: Németh O. - Horváth R., Bakonyi (Gosztolya, 46.), Piros D., Dugovics (Zeke, 65.), Nardai (Németh B., 65.), Kovács, Ódor, Piros P., Németh G., Horváth K.

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Koósz, Kossuth (Sós, 87.), Nika M. (Törzsök, 87.), Simon (Nika Á., 78.), Takács Ke., Balogh-Sövér, Nika B., Lukács, Takács D.

Gólszerzők: Horváth K.

Kiállítva: Horváth R. 67. (Rábapaty)

A 17. percben jogos büntetőhöz jutott a hazai csapat, amit Horváth Kevin váltott gólra. A második felvonás közepén tíz emberre fogyatkozott a Rábapaty, ezután a vendégek domináltak, de a hazai védelem, valamint a kapus remekül állta a sarat, ráadásul a vendéglátó kontrái rendre veszélyesek voltak. A Rábapaty nagy küzdeni akarással tartotta otthon a bajnoki pontokat.

Szombathelyi Haladás Kft. - Kiswire-Szentgotthárdi VSE 7-0 (3-0)        Szombathely, vezette: Pázsi

Haladás: Kostyák - Bolla, Mozsár (Pruska, 46.), Frák (Faggyas, 46.), Katona (László, 46.), Stifter, Kopácsi, Stefanich, Zsédely (Csörnyei, 88.), Takács-Földes, Bonchis (Abért, 66.)

Szentgotthárd: Kapui - Sipos B. (László, 66.), Muzsi, Komáromi (Laczó, 54.), Horváth (Korpics, 66.), Nagy, Dancsecz, Gécsek, Sulics, Sipos G., Bedi (Mesics-Leiner, 36.)

Gólszerzők: Katona 9., Kopácsi 32., Zsédely 40., Takács-Földes 58., Faggyas 2 (72., 75.), Kapui 77. (öngól)

A szombathelyiek egy kulturáltan futballozó ellenfelet tudtak legyőzni. A Haladásnak sikerült gólra váltania első helyzeteit, ez pedig előrevetítette a nagy különbségű sikert.

Vasi Bádogos Kft. Táplán SE - Tannenbaum Kft. Szarvaskend SE 2-2 (1-2)       Táplánszentkereszt, vezette: Marton

Táplán: Gyécsek - Vass, Gombos (Nagy, 83.), Rosner, De Paula, Borsi (Németh, 76.), Gyurcsányi, Polgár (Szakály, 62.), Markó, Fazekas, Polyák

Szarvaskend: Biró - Velekei L., Velekei B., Tóth A. (Tompa, 93.), Jóna (Tuboly, 55.), Németh, Földes, Kopfer, Wolf, Tóth G., Törő (Csillag, 73.)

Gólszerzők: Rosner 39., Fazekas 49., ill. Velekei B. 15., Velekei L. 22.

A vendégek már 2-0-ra is vezettek, a Táplán azonban nem adta fel, küzdött, s kiegyenlített. A végjátékban mindkét együttes megszerezhette volna a győzelmet a végül 2-2-es eredménnyel záruló, végig küzdelmes mérkőzésen.

Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE - Csákánydoroszlói KSE 1-1 (1-0)      Nádasd, vezette: Héra

Nádasd: Doktor - Dudás, Horváth D., Horváth B., Péter, Zsoldos (Kalamár, 65.), Németh (Gerencsér, 46.), Mesics (Major, 65.), Meskó E., Meskó Á., Burka (Filakovszky, 65.)

Csákánydoroszló: Böröndi - Török, Szabó (Márton, 75.), Takács M., Pandur, (Düh, 60.) Dedics, Sárközi, Takács Sz., Urbán (Murai, 79.), Németh, Takács Á.

Gólszerzők: Meskó E. 14., ill. Dedics 78.

Az első félidőben a Nádasd, a másodikban a Csákánydoroszló tudott betalálni az újoncok csatáján, akik így megosztoztak a bajnoki pontokon.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Fotó: Király Sportegyesület

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.