2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Vármegyei I. osztály: hazai környezetben nyert rangadót a Király SE a Szarvaskend ellen, megálljt parancsolt a Celldömölk a Söptének

A Vasvár gólzáporos mérkőzésen tartotta otthon a három bajnoki pontot a Körmenddel szemben.

Ezúttal három mérkőzést rendeztek szombaton a megyei I. osztályú bajnokságban. A Király SE a Szarvaskendet fogadta, a két csapatot mindössze egy pont választotta el egymástól a tabellán a találkozó előtt. A Vasvár a Körmendet, a Söpte a Celldömölköt látta vendégül.

Király SE - Tannenbaum Kft. Szarvaskend SE 3-0 (3-0)    Szombathely, vezette: Németh

Király SE: Horváth Al. - Marton (Márfy, 77.), Takács, Fábián (Szabó, 65.), Németh (Kalmár, 77.), Czöndör, Kiss, Rózsás (Sipőcz, 77.), Horváth An., Csákvári, Potyi

Szarvaskend: Biró - Velekei L., Velekei B., Németh (Jóna, 46.), Tuboly, Tompa (Nagy, 70.), Kopfer, Wolf, Tóth, Kis-Nemes, Törő

Gólszerzők: Csákvári 10., Potyi 21., Rózsás 42.

A hazai együttes az első félidőben háromgólos előnyre tett szert, amit magabiztosan meg is tudott őrizni.

Vasvár VSE - Körmendi FC 5-3 (2-1)     Vasvár, vezette: Mórocz

Vasvár: Kántor - Pásztor, Bíró (Schermann, 56.), Sipos (Dávid, 56.), Vincze, Czövek (Réti, 85.), Elekes (Frigy, 79.), Péter (Németh, 85.), Horváth, Kónya, Tausz,

Körmend: Balogh - Holecz, Lakosi, Buti, Sály (Németh, 69.), Horváth, Sipos M. (Szijjártó Áb., 69.), Sipos B., Nagy, Zsoldos, Szijjártó Ár.

Gólszerzők: Czövek 14., Tausz 2 (44., 77.), Kónya 2 (50., 51.), ill. Sály 24., Sipos B. 2 (71., 89.)

Négy nyeretlen mérkőzés után nagy elánnal kezdett a hazai csapat, amely több kihagyott helyzet után végül a 14. percben meg is szerezte a vezetést. A folytatásban aztán egalizálni tudtak a vendégek, az újabb vasvári gólok azonban eldöntötték a mérkőzést. A vendégek nem adták fel egy percre sem, ennek köszönhető, hogy kétszer még ők is be tudtak találni.

Söpte SE - CVSE-Vulkánfürdő 1-3 (0-3)       Söpte, vezette: Vass

Söpte: Gadavics - Baranyai, Biró (Kondákor, 19.), Kovács, Joó, Koronczai, Vámos, Varga (Simon, 65.), Koszokovits (Rácz, 46.), Tamás (Hujber, 46.), Vargyas (Plajszer, 81.)

CVSE: Tóth - Marsai (Takács, 55.), Enyingi, Szuh (Huszár, 46.), Gaál, Zsoldos P. (Zsoldos D., 78.), Büki, Horváth, Berecz (Czinder, 87.), Keszei, Péter

Gólszerzők: Hujber 89., ill. Berecz 11., Horváth 12., Marsai 18.

A vendégek az első felvonásban 7 perc leforgása alatt eldöntötték a három pont sorsát.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Fotó: Király Sportegyesület

Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.