2024.05.08., szerda  •  Mihály napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Vármegyei I. osztály: gólgazdag mérkőzésen nyerte a dobogósok csatáját Vasváron a Haladás, a Szarvaskend és a Rábapaty is idegenben tudott nyerni

A Király SE és a Szentgotthárd egyaránt egygólos hazai sikernek örülhetett a pontvadászat 5. fordulójában.

Izgalmas párosításokkal és öt mérkőzéssel folytatódtak szombaton a vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság küzdelmei. A Király SE a tabellán elfoglalt helyezések ellenére rangadón fogadta a Celldömölköt, Vasváron két dobogós találkozott, a Haladás látogatott Sziffer István fiaihoz, a Csákánydoroszló-Rábapaty összecsapáson pedig két ellentétes formában lévő csapat nézett farkasszemet. A Szentgotthárd a Táplánt látta vendégül, a Szarvaskend pedig Körmenden szerette volna folytatni jó sorozatát.

Király SE - CVSE-Vulkánfürdő 2-1 (1-1)   Szombathely, vezette: Sebesi

Király SE: Horváth Al. - Marton (Sipőcz, 69.), Takács, Németh G., Czöndör (Szabó, 25.), Kiss (Kudron, 69.), Horváth An., Halmosi, Csákvári, Potyi, Tóth

CVSE: Osvald - Marsai, Enyingi, Szuh (Göntér, 46.), Gaál (Takács, 66.), Zsoldos, Keszei (Berecz, 46.), Horváth, Büki, Péter, Németh

Gólszerzők: Czöndör 1., Szabó 59., ill. Marsai 17.

Bár a Celldömölkről igazolt Czöndör Gergő már az első percben bevette volt csapata kapuját, az esetnél megsérült és később le kellett cserélni őt. A vendégek az első negyedóra végén büntetőből egyenlítettek. A második félidőben Horváth Alex többször is bravúrral védett, míg a másik oldalon Szabó Bálint gólt fejelt, ami eldöntötte a találkozót a Király SE javára.

Vasvár VSE - Szombathelyi Haladás Kft. 3-4 (2-1)   Vasvár, vezette: Árpád

Vasvár: Vincze - Pásztor (Frigy, 83.), Bíró, Sipos, Vincze (Dávid, 83.), Czövek, Elekes, Péter (Réti, 61.), Horváth, Kónya, Márton

Haladás: Molnár-Végh - Kovács, Horváth (Kopácsi, 70.), Bolla, Pruska, Mozsár, Frák, Tarján, Zsédely, Takács-Földes (Csörnyei, 93.), Bonchis (Lehel, 46.)

Gólszerzők: Elekes 7., Bíró 44., Kónya 61., ill. Frák 17., Bolla 46., Tarján 59., Kovács 87.

Kilencven percen keresztül nyílt mérkőzést játszott a Vasvár a Haladással. Az első félidőben kétszer is vezetést szereztek a hazaiak, a másodikban viszont fordítani tudtak a vendégek. A hazaiaknak még erre is volt válaszuk, a harmadik szombathelyi pontrúgásgól azonban eldöntötte a három pont sorsát. Nem érdemelt vereséget a Vasvár, minden hazai játékos előtt le a kalappal.

Kiswire-Szentgotthárdi VSE - Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 1-0 (0-0)   Szentgotthárd, vezette: Kondor

Szentgotthárd: Kapui - Sipos, Osvald (László, 60.), NAGY, Takács (Korpics, 72.), DANCSECZ, Laczó, Gécsek (Mesics-Leiner, 32.), Sulics, BEDI, Gyécsek

Táplán: Gyécsek - De Paula (Déri, 54.), Gombos (Rosner M., 82.), Rosner G., Dvorschák, Huszár, Polgár, Markó, Fazekas, Polyák (Fürdős, 91.), Szakály

Gólszerzők: Bedi 61.

A hazaiak az első pillanattól kezdve irányították a mérkőzést, főleg a második félidőben rengeteg lehetőséget dolgoztak ki, s bár a vendégek előtt is adódott nagy helyzet, a játék képe alapján teljesen megérdemelt szentgotthárdi győzelem született.

Körmendi FC - Tannenbaum Kft. Szarvaskend SE 0-3 (0-1)  Körmend, vezette: Imre

Körmend: Balogh - Holecz, Lakosi, Vilics, Buti (Krajczár, 62.), Sály P. (Sály G., 86.), Szijjártó (Karvalics, 62.), Nagy, Sipos B., Sipos M. (Horváth, 72.), Zsoldos

Szarvaskend: Biró - Velekei L., Velekei B., Csillag (Törő, 60.), Németh (Jóna, 76.), Tuboly (Vörös, 86.), Földes, Tompa, Kopfer, Wolf, Tóth

Gólszerzők: Velekei B. 3 (45., 53., 86.)

Nem sikerült a javítás a hazaiaknak a nagyon fontos, Szarvaskend elleni mérkőzésen. A körmendiek mezőnyben ugyan fel tudták venni a kesztyűt ellenfelükkel, de összességében megérdemelten nyert a vendég alakulat.

Csákánydoroszlói KSE - Rábapatyi KSK 2-3 (2-0)  Csákánydoroszló, vezette: Mórocz

Csákánydoroszló: Tóth - Sáfár, Dudás, Török, Pandur, Dedics, Sárközi (Márton, 68.), Albert, Németh (Draskovics, 75.), Takács Sz., Takács Á. (Beke, 75.)

Rábapaty: Király - Toldi (Németh B., 60.), Horváth K., Dugovics, Manganelli (Horváth M., 60.), Csupor, Nardai, Ódor, Horváth R. (Józsi, 60.), Piros (Kovács, 79.), Németh G. (Zeke, 85.)

Gólszerzők: Dedics 27., Takács Sz. 37., ill. Albert 73. (öngól), Csupor 2 (77., 80.)

A találkozó - mely gyásszünettel kezdődött - első félidejében kétgólos előnyre tett szert a hazai gárda, majd a harmadik gólját is megszerezte, amit azonban érvénytelenített a játékvezető. A folytatásban aztán felülkerekedett ellenfelén a Rábapaty, s végül 3-2-es idegenbeli győzelmet aratott. A hazaiak beszámolója szerint finoman fogalmazva is hagyott kívánnivalót maga után a találkozó bíráskodása.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Fotó: Király Sportegyesület

Nyereményjáték: nyerj egy kabriót!
Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.