Szombathelyi KKA - Vasas: A vendégek ünnepelhettek a végén

A női NB/I B-s kézibajnokság 15. fordulójában a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia (SZKKA) együttese vereséget szenvedett riválisától. A végeredmény: SZKKA-Vasas 29-31

Vasárnap délután komoly rangadóra készültek a felek: az SZKKA 21, a Vasas 23 ponttal várta a találkozót, mindkét együttes célja az NB/I-be való visszajutás.

A meccs gyors gólváltásokkal kezdődött, a 6. percben lépett el az angyalföldi együttes kettővel (6. p.: 3-5). A felzárkózás azonban nem sikerült, a 10. percben már néggyel mentek a vendégek (4-8). Ezt követően Pődör Rebeka percei következtek, 7-8-nál időt is kért Penszki Gergely. Ami nem használt, ugyanis a félidő felére már kétgólos előnybe kerültek a vasiak (10-8). Összeállt a hazaiak védekezése, a fővárosiak 8 percen keresztül nem tudtak betalálni. A játékrész hajrájában Christe védései kellettek ahhoz, hogy maradjon a háromgólos differencia (15-12).

A szünet után szép számmal potyogtak a gólok, a 38. percre elolvadt az előny (19-19), majd 20-21-es állásnál Pődör Zoltán kért időt. A támadójáték döcögött, a félidő feléig csak ötször voltak eredményesek Szmolekék (47. perc: 20-22). A Vasas tudott a hajrára erősíteni, az 53. percben már öttel vezetett a piros-kék gárda (22-27). A végére maradtak izgalmak, de a rangadót az angyalföldiek nyerték.

Szombathelyi KKA – Vasas   29-31  (15-12)
Aréna Savaria, 600 néző.  SZKKA: Balog, Christe, Fritz (kapusok) – Bíró, Pődör R. 7, Győri, Kulcsár 4, Pődör B. 5, Varga 2, Kiskartali 2, Szmolek 3, Horváth A. 4, Szendrei, Balogh 2, Tanaskovic. Vezetőedző: Pődör Zoltán.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)