2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Ikszelt az utolsó edzőmeccsén a Haladás

Megtartotta bajnoki főpróbáját Alekszandar Jovics alakulata: a mieink ma délután az osztrák másodosztályú Admira Wacker ellen 2-2-es döntetlenre végeztek.

Napsütésben, egészen kellemes időben kezdődött a találkozó. A csapatok kellő keménységgel vették fel a harcot. Az első játékrészben a vasiak játszottak jobban, több lehetőségük is volt a hazaiaknak, de ezek kimaradtak.

A fordulást követően Csernik révén kis híján megszerezte a vezetést a Haladás, de a középpályás nem talál be. Nem sokkal később Zvekanov megsérült – Szakály érkezett a helyére. Alekszandar Jovics cserékkel frissített. A második félidőben az osztrákok váltak kezdeményezőbbé, a 65. percben pedig egy labdaszerzés után – szerencsés körülmények között- megszerezték a vezetést.

A 83. percben egy szabadrúgásból ismét betalált az Admira (0-2), két perccel később Pintér révén sikerült a szépítés (1-2). A hajrában aztán egy beadás után Jancsó fejelt a hálóba, kialakítva a 2-2-es végeredményt.

Szombathelyi Haladás - Flyeralarm Admira Wacker  2-2  (0-0)
Szombathelyi Haladás: Pálfi – Horváth A. (Mohos 60.), Csonka, Bolla (Zsédely 85.), Beronja (Baján 85.) – Zvekanov (Szakály A. 52.) – Horváth R. (Szvoboda 70.), Rácz (Hursán 65.), Erdei (Jancsó 70.), Csernik (Heles 60.) – Kelemen (Pintér 60.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
A Haladás góllövői: Pintér, Jancsó