Haladás: Rosszul indult a szezon

A labdarúgó NB/II 21. fordulójában Michal Hipp együttese 1-0-ás vereséget szenvedett a Nyíregyházától a Rohonci úton.

Dermesztő hidegben futottak ki a csapatok vasárnap ebéd után a Rohonci úti stadion gyepszőnyegére. Minden bizonnyal az időjárás is közrejátszott abban, hogy csak néhány százan foglaltak helyet a lelátón.

Jó iramban kezdődött a találkozó: Bosnjak baloldali elfutása után Ráczot tüntették el a védők a 16-oson belül, de Molnár játékvezető szerint nem történt szabálytalanság. A 10. percben a szezon helyzetét rontotta el Borvető: egy lecsorgó labdát 5 méterről, tiszta helyzetből fölé lőtte. Hihetetlen szitu volt...

A 14. percben Pekár végzett el szabadrúgást 15 méterről, balról. A rövid sarkot vette célba, de a labda az oldalhálóban kötött ki. A piros-kékek fociztak mezőnyfölényben, a Hali inkább kontrázott az első negyed órában. Az azért látszott, hogy a nyírségiek védelme zavarba hozható.

A 21. percben Cserniket buktatta Baki a 16-os előterében. A szabadrúgásnál Simut jobbal a bal felsőt vette célba, Fejér csak másodszorra tudta megfogni a labdát. A 24. percben betalált ugyan a Nyíregyháza, de lesről, így maradt a 0-0.

A 30. percben ismét Pekár veszélyeztetett, de ezúttal 14 méterről tévesztett célt, a labda fölé szállt. Maradt a lüktető iram, igaz, azért sok hiba is csúszott a játékba mindkét oldalon.

A 31. percben megszerezte a vezetés a Szpari: egy Pantoviccsal történő kényszerítő után Baki 9 méterről, jobbról lőtte el a labdát a kivetődő Verpecz mellett a jobb alsó sarokba (0-1).

Nem sokkal később megduplázhatta volna előnyét a keleti gárda, de előbb Novák lövésénél, majd Pataki fejesénél is bravúrral védett Verpecz. A gól nagyon megfogta a Halit, a meccs ezen periódusában a vendégek eldöntették volna a három pont sorsát.

A 40. percben Csernik bolondította meg a komplett nyírségi védelmet, de a lövésre elfogyott az ereje középpályásunknak. AZ első félidő ráadásában Csernik baloldali beadása után Nyíri 7 méterről fejelt fölé.

A fordulást követően a Hali kezdeményezett, Rácz az 50. percben 20 méterről fölé lőtt. A játék áttevődött a piros-kékek térfelére, egyedül Novák maradt a félpályánál, a piros-kékek masszívan védekeztek. Az 53 . percben Rácz 22 méterről a bal kapufát találta el, a kipattanóra Csernik érkezett, 7 méterről lőtt, Fejér azonban védett. Igencsak érett a Haladás egyenlítése.

Egy óra elteltével alábbhagyott az iram, kiegyenlítettebb lett a játék. A Nyíregyháza stabilan őrizte előnyét, a hazaiak játéka pedig kissé sablonossá vált. A vendégek kontrákból olykor eljutottak a vasiak kapujáig, de ezek nem voltak ziccerek.

A 66. percben Deutsch kezére pattant a labda a Nyíregyháza 16-osán belül, Molnár viszont nem ítélt 11-est. Tiszta kezezés volt…

A 74. percben Molnár Rajmund baloldali beadására Derekas érkezett, de 7 méterről fölé fejelte a labdát. A Szpari húzta az időt, tördelte a játékot. A Hali ment előre, de a mieink rengeteget hibáztak a támadóharmadban.

Az utolsó tíz percben Hipp mester cserékkel próbált frissíteni, érkezett Lencse, Zvekanov és Horváth Rajmund is. A 89. percben Derekas 5 méterről, tiszta helyzetből fejelhetett, de a labda épp Fejér kezébe hullott.

Maradt a 0-1, a Hali a pocsékul használta ki a helyzeteit, így pedig nem lehet meccset nyerni.

SZOMBATHELYI HALADÁS–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0–1   (0 -1 )
Szombathely. Haladás Sportkomplexum, 853 néző. Vezeti: Molnár Attila (Vörös Dániel, Mohos Milán).
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosnjak – Nyíri (Doktorics 46.), Derekas, Rácz (Lencse 84.), Csilus (Zvekanov 84.) , Csernik (Horváth R. 84.) – Borvető (Molnár R. 59.). Vezetőedző: Michal Hipp.
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Baki, Deutsch, Nagy B.– Pataki (Major 92.), Sigér Á., Gresó (Szerető 59.), Pantovic (Ramos 73.) – Novák (Kovácsréti 73.), Pekár. Vezetőedző: Visinka Ede.
Góllövők: Baki (31.)