2024.05.03., péntek  •  Tímea, Irma napja
A sereghajtótól kapott ki a Rohonci úton a Haladás

A Merkantil Bank liga 29. fordulójában a vasi együttes a Mosonmagyaróvárt látta vendégül. A mieink nem tudtak betalálni, a lelkes vendégek viszonyt egyszer mattolták Pálfit.

Kezdés előtt tíz perccel talán kétszáz néző van a stadionban.

Rácz letöltötte eltiltását, így újra a kezdőben kap helyet. Csernik már a kispadon.

A vendégeket egy néző sem kísérte el, igaz, a többi szektorban is csak elvétve látunk szurkolókat. Egyelőre nem vagyunk 500-an...

A Motim kezdte a meccset.

A 2. percben Hali lehetőség: Horváth, Szakályhoz játszott, aki Rácznak készített elő, a csapatlapitány 16 méterről lőtt, a labda Tullneren felperdült, így Slakta védeni tudott.

Hiába a bapsütés, az északi szél rendesen rontja a hőérzetet. Nincs meleg...

Öt perc telt el, az óváriak nem álltak be védekezni, így egész jó ritmusa van a meccsnek.

A 10. percben az első hazai szöglet. Erdei ívlet be jobbról, Ene érkezett a röviden, fejelt, de a labda fölé szállt.

A 14.percben Kapornai adta el a labdát, amire lecsapott Kelemen, a csatár 16 méterről lőtt, Slakta totla szögletre a labdát.

Egyre inkább veszi át a játékr irányítását a Haladás, rendre a vendégek térfelén passzolgatnak a mieink.

A 18. percben előbb Rácz, majd Mohos is lőhetett, de előbb blokkoltak a védől, a Hali 7-esének próbálkozása után pedig a labda elkerülte a jobb kapufát.

A 20. percben Kapornai szöglete után Pálfi a mezőnybe öklözte a labdát, az újabb beívelést pedig Bolla fejelte ki.

A 22. percben Szabó bombázott kapura 20 méterről, a éabda nem sokkal szállt fölé.

Elment a félidő fele, nincs magas színvonal, rengeteg a hiba.

A 28. percben Tullner vágta fel Ráczot, jött is az első sárga.

A 31. percben a zöld-fehérek passzolgattak a vendégek 16-osán belül, végül Horváth Rajmund lőtt, Slakta szögletre ütötte a labdát. A kornert követően Kelemen fejelt, de az óvári kapus megint a helyén volt.

A 35. percben Erdei jobboldali szögletére a hosszún Kelemen érkezett, kapura tette a labdát, de Slakta bravúrral védett.

A 38. percben egy gyorsan elvégzett Hali szabadrúgás után Rácz centezerhetett balról, de a társak lemaradtak a beadásról.

A 42. percben ziccer a Motim előtt: Horváth lövése lepattant a blokkról, a labda Kapornai elé került, a középpályás balról, 10 méterről fölé bombázott.

A 44. percben Kapornai szögletére Csóka érkezett remek ütemben, majd 4 méterről alig fejelte fölé a labdát.

Szünet: alacsony színvonalú meccsen a kapuk ritkán forognak veszélyben.

Megkezdődött a második félidő, csere nem volt.

Az 50. percben Szendeff lőtt 15 méterről, Pálfi szögletre tolta a bal alsóba tartó labdát.

Az 51. percben 0-1. A korner után középen megcsúsztatták a labdát, amire a hosszún Radics érkezett, és 2 méterről a hálóba lőtt.

Az 56. percben egy szép kontra végén Szendeff duplázhatta volna meg a vendégek előnyét, de Pálfi bravúrral védett.

A 61. percben Haladás helyzet: Erdei 13 méterről akarta elpörgetni a labdát, de Slakta védett.

Kettős csere a vasiaknál. Csernik és Pintér be, Horváth és Kelemen le.

Az elmúlt percekben beszorította ellenfelét a Haladás, jönnek a beadások, de egyelőre jól rombol az óvári védelem.

A 67. percben Nyíri végzett el szabadrúgást 23 méterről. A labda a jobb felsőbe tartott, de Slakta védett.

Cserélnek az óváriak is.

A 71. percben Ráczot vágta fel utolsó emberként Radics, amiért Bana kiállította. A szabadrúgást Erdei végezte el, a labda a bal felsőbe ment volna, de Slakta ezúttal is barvúrral védett.

Érkezik Szijjártó és Horváth Arnold is a Halinál.

Negyed óra van hátra, a vasiak támadnak, a vendégek emberhátrányban védekeznek.

768-an fagyoskodunk a stadionban.

A 77. percben Szijjártó tekert e a labdát kapura, Slakta ezúttal is védett.

Az utolsó zöld-fehér csere: Katona vátlja Ráczot a 79. percben.

A 81. percben Jagodics játszotta meg Katonát, a csatár kapura fordult, 13 méterről, jobbról lőtt, de a labda a kapu közepébe tartott, így Slakta könnyedén védett.

A 83. percben Erdei vágta fel Csókát, a megmoszdulás sárgát ért, és mivel már korábban begyűjtött egyet a Hali 10-ese, így pirosat kapott. A szabadrúgást Kapornai alig lőtte mellé.

A B-közép rázendített a "Szántó takarodj!" rigmusra...

Három perc van hátra, sorra jönnek a beadások az óvári kapu elé, de a csatáraink egyelőre tehetetlenek.