2024.05.22., szerda  •  Júlia, Rita napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Ismét hengerelt az SZKKA, ezúttal a Kispest ellen

A női NB/I B-s kézibajnokság 24. fordulójában a Szombathelyi Női Kézilabda Klub és Akadémia (SZKKA) hazai pályán magabiztosan verte a Kispest együttesét, így átmenetileg fellépett a második helyre.

A középmezőnyben tanyázó Kispest NKK érkezett vasárnap délután a vasi megyeszékhelyre. Az egyetemi csarnokban rendezett meccsen eleinte felváltva este a gólok, a hazaiak vezettek, de a piros-feketék részéről mindig érkezett válasz.

A 7. percben Varga Niki találatával volt először kettő közte (5-3), de Szabó Edináék tartották magukat, sikerült is egyenlíteniük. Ezt követően azonban beindult az SZKKA, a játékrész feléhez érve már 10-6-os állást mutatott az eredményjelző – a vendégek időt is kértek. Ami nem használt, mert a szép számú publikum csak szombathelyi találatokat láthatott a következő időszakban (18. perc, 13-6). Csapkodó lett a játék a félidő második felében, de a különbség csak nőtt (19-10).

Ott folytatták a csapatok a szünet után, ahol abbahagyták a fordulás előtt: Szmolekék sorra érték el a találatokat, amelyekre csak elvétve érkezett válasz a fővárosi oldalról. A lényegi kérdések kvázi negyed óra után eldőltek, a fiatal szombathelyi gárda nagyon magabiztosan nyert, és tartotta itthon a két bajnoki pontot.

Ez egyben azt is jelenti, hogy átmenetileg az SZKKA beelőzte a ma este Kozármislenyben, a listavezetőnél vizitáló Vasast.

SZKKA-Kispest  32 - 22  (19 - 10)
SZKKA: Christe, Fritz, Balog (kapusok) – Bíró 1, Török1, Pődör R.5, Győri 2, Kulcsár 2, Pődör B. 4, Horváth Alexandra, Varga 5, Szmolek 2, Horváth Anna 4, Balogh 6, Tanaskovics. Vezetőedző: Pődör Zoltán.

(Fotó: Nagy Jácint)

Nyereményjáték: nyerj egy kabriót!
Savaria Fórum 33. évfolyam 19. szám - 2024.05.17.