2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Száz pont fölé jutott a Falco és magabiztosan győzte le a Jászberényt

A szombathelyiek végig vezetve, rendkívül sok pontot hozó mérkőzésen tudtak nyerni a JKSE otthonában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 14. FORDULÓ

JÁSZBERÉNYI KSE - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 81-108 (20-33, 16-26, 21-26, 24-23)

JKSE: Donaldson 25/15, Katona 10/6, Brbaklics 14/6, Füzi 10/3, Filipovics 13. Cserék: Kaszás 6, Kovács A. -, Tóth. -, Kovács V. 3/3, Szalkai -.

Megbízott edző: Lo Elhadji Malick

Falco: Váradi 10, Doktor 4, Milosevics 7/6, Bruinsma 18, Searcy 14. Cserék: Anderson 3/3, Perl 9/3, Kovács 17/6, Dancsecs 3/3, Lake 23.

Vezetőedző: Gasper Okorn

Mindössze két nappal a Zaragoza elleni idegenbeli BL-mérkőzés után már Jászberényben lépett pályára a Falco a soron következő bajnoki mérkőzésén. A listavezető és a sereghajtó találkozott egymással, így a papírforma szombathelyi győzelmet ígért, de a Váradi Benedek vezette szombathelyiek pontosan tudták, hogy ahhoz, hogy ez ne boruljon, maximális koncentráltságra lesz szükség az egész csapattól.

Searcy duplájával a Falcoé volt a találkozó első kosara, majd egy hazai büntető után egy-egy tripla következett mindkét oldalon. Searcy és Váradi vezérletével 10-4-re el tudott lépni a szombathelyi alakulat, majd felváltva érkeztek a kosarak, a negyed derekán pedig 8-16-ot mutatott az eredményjelző. A dudaszós hármas ellenére sem örülhetett a Jászberény, villámgyorsan jött a vasiak könnyű kosara. Searcy nagyon élt a palánk alatt, egy újabb hármas után pedig 13-25-re vezetett már az Okorn-csapat, a hazaiak pedig időt kértek. A különbség ezt követően sem csökkent, hiába sikerült kosárral befejezni a jászberényieknek a támadásokat, a védekezésük nem állt össze. Hazai triplával zárult az első etap, de így is 20-33-as Falco vezetéssel várhatták a csapatok a folytatást.

A második negyedben a sárga-feketéknél Lake szállította a pontokat, rövid idő leforgása alatt hetet is. A különbség pillanatok alatt huszonegy pontra hízott, állva hagyta ellenfelét a listavezető. A házigazda mindössze két pontra volt képes öt perc alatt a negyedben, ami egyértelműen a vasiak kiváló védekezését mutatta. A másfél negyed alatt dobott ötven vendég pont is magáért beszélt, a félidő vége felé közeledve 25-52-re vezetett a Falco. Ekkora előny tudatában sem engedtek ki Váradi Benedekék, ellenálhatatlanul játszottak, amivel a Jászberény nem tudott mit kezdeni. A játékrész végére valamelyest tudott faragni hátrányából a házigazda, 36-59-es állásnál mehettek pihenőre a felek.

Gyors pontváltásokkal kezdődött a második félidő, duplát tripla követett mindkét oldalon. Váradi faultos kosara után 44-71 volt az állás, majd ismét a szombathelyi csapatkapitány köszönt be. Searcy kosara után már harminc volt a két csapat között, a negyed feléhez érve 46-77-re vezetett a Falco. A hazaiak becsülettel küzdöttek, nyilvánvalóan nem szerettek volna belefutni egy nagyobb pofonba. A triplákat rendkívül hatékonyan dobták, de ezek csak fellángolások voltak és az eredményt tudták velük valamelyest kozmetikázni. A szombathelyiek továbbra is nagyon érezték a gyűrűt, szinte minden támadást kosárral tudtak befejezni. A lepattanókat is szépen gyűjtögették Gasper Okorn fiai és rengeteg kosarat sikerült szerezniük ilyen szituációk után. A negyed végén 57-84-re vezetett a Falco, így fordultak a csapatok a záró tíz percre.

A Jászberény egy 7-2-es sorozattal kezdte az utolsó felvonást, majd Doktor labdaszerzése után könnyű Falco-kosár következett. A hazaiak ezekben a percekben görcsösség nélkül, sokkal felszabadultabban kosárlabdáztak, a Falco pedig annyit adott ki magából, amennyi szükséges volt. Záporoztak a pontok mindkét oldalon, négy perccel a vége előtt 71-97-re vezettek a szombathelyiek. Váradi kosarával érte el a százas határt a vendég együttes, és még több, mint két perc hátra volt ekkor a találkozóból. Kovács triplája volt a mérkőzés utolsó momentuma, a vasiak nagyon magabiztosan, 81-108 arányban győzni tudtak, és készülhetnek a Zaragoza elleni, keddi Bajnokok Ligája találkozóra.