Pont nélkül maradt az ETO ellen a Haladás-Viktória

A szombathelyiek az első félidőben jobb helyzetkihasználással akár el is dönthették volna a találkozó sorsát, a szünet után azonban fordult a kocka, és a fölényben játszó győriek a hajrában szerzett két találattal otthon tartották a három pontot.

SIMPLE NŐI LIGA, 10. FORDULÓ

ETO FC Győr–Haladás-Viktória FC 3-1 (1-1)

ETO: Bokros – Feketevíziová, Fél, Marácz, Tillinger – Fleck, SALI, HORVÁTH C., Plóner – Nagy K., Gaál

Edző: Tóth Alexandra

Haladás-Viktória: Németh V. – Balázs (Varga B.75.), Horti, Jánosi, Kopcsándi – Balogh – Németh M., Hajba, Harsányi (Németh Zs. 71.) – Németh A., Herczeg

Megbízott edző: Kiss Tamás

Gólszerzők: Sali 8., Horváth C. 77., Feketevíziová 82., ill. Herczeg 34.

A múlt heti, Astra elleni vereség után ezúttal zöld-fehér rangadón, Győrben javíthatott a Haladás-Viktória együttese. A szombathelyiek több játékosuk mellett ezúttal vezetőedzőjükre, Szabados Györgyre sem számíthattak, helyette Kiss Tamás klubmenedzser vezette a csapatot. A házigazda kispadján az a Tóth Alexandra ült, aki ugyan korábban egy évet eltöltött a vasi megyeszékhelyen, de sérülése miatt egyetlen bajnoki találkozón sem tudott pályára lépni.

Nem indult jól a találkozó a vendégek számára, a győriek már a 8. percben vezetéshez jutottak Sali távoli lövésével. A gyorsan bekapott gól után rendezték a sorokat a szombathelyiek és átvették a játék irányítását. A kialakított helyzetek alapján akár több góllal is vezethettek volna a fehérmezesek, ezek azonban kimaradtak. Egészen a 34.percig, amikor Németh Adél jobbról beérkező labdáját Herczeg Andrea rúgta a jobb sarokba.

A fordulás után aztán érthetetlen módon egy görcsös Haladás-Viktória volt a pályán, aminek köszönhetően meg is változott a játék képe. Ezúttal a Rába-partiak uralták a mérkőzést, fölényük pedig a 77. percben góllá érett, amivel ismételten náluk volt az előny. A 3-1-es végeredmény egy gyors kontratámadás végén alakult ki, Feketevíziová jegyezte a győriek harmadik találatát.

A szombathelyiek a következő fordulóban, november 21-én az MTK együtteséhez látogatnak.

Fotó: ETO FC Győr