Őrült, hosszabbításos meccsen győzte le a Falco a Szegedet

A szombathelyiek a találkozó nagy részében futottak az eredmény után, az utolsó negyedben azonban visszajöttek a mérkőzésbe, a hosszabbításban pedig két ponttal, 95-93-ra megnyerték az összecsapást a végig jól kosárlabdázó SZEDEÁK ellen.

KOSÁRLABDA FÉRFI NB I.  3. FORDULÓ
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 95–93 (20–19, 17–23, 15–20, 29–19, 14–12)

Falco: Anderson 19/6, Doktor 4, Benke 18/12, Bruinsma 13, Searcy 14,    Csere: Váradi 8/3, Lake 7, Milosevics 10, Dancsecs 2

Vezetőedző: Gasper Okorn

Szeged: Kerpel-Fronius G. 12/6, Govens 15/3, Brown 15/9, Dzeletovics 17/9, Dickey 13    Csere: Keller 10/3, Mayer 2, Kerpel-Fronius B. 10/6, Olasz -

Vezetőedző: Srecko Sekulovic

Több, mint hét hónap után játszott újra tétmérkőzést a Falco KC Szombathely. A szombathelyiek nehéz és kicsit sem zökkenőmentes időszakon vannak túl, de a csapat és a szurkolók is nagyon várták már a bajnoki szezon kezdetét. A Falco előbb a ZTE-nél produkált pozitív tesztek miatt nem léphetett pályára, ráadásul tíz nap karantén várt rájuk, majd a Szolnok elleni találkozót is el kellett halasztani, ugyanis ott is többen megfertőződtek a koronavírussal. Mindenki bízott benne, hogy a Szeged elleni találkozó kapcsán már semmi nem szól közbe, és végre elkezdődik a szezon Gasper Okorn együttese számára.

Mindkét oldalon kimaradt lehetőséggel indult a találkozó, majd Dickey zsákolásával a Szegedé volt a mérkőzés első kosara. Hibák pontatlanság, jellemezte a csapatok játékát, láthatóan egyik együttes sem tudta felvenni az elején a mérkőzés ritmusát. A következő pontokra több, mint három percet kellett várni, Dzeletovic büntetőivel nőtt a vendég előny. A szurkolók nagy örömére Searcy megszerzte a Falco első pontjait, sőt, rövid idő leforgása alatt négyet is. Benke triplájával vették át a vezetést a mérkőzésen először a sárga-feketék, majd ismét Searcy volt eredményes és 5 és fél perc elteltével öt pontos volt a Falco előnye. Dickey, majd Kerpel-Fronius Gáspár pontjaival 11-11-re módosult az állás, majd Lake is feliratkozott a pontszerzők közé. A folytatásban ismét Kerpel-Fronius szállította a Szeged pontjait és a vendégek nem hagyták, hogy meglépjen a Falco. Váradi büntetői után a korábbi szombathelyi közönségkedvenc, Govens szomorította a hazai szurkolókat egy triplával, a vendégek pedig visszavették a vezetést. Örömük azonban nem tartott sokáig, ugyanis Váradi és Benke révén egy perccel a negyed vége előtt ismét a Falconál volt az előny. Dzeletovic triplájára két Falco büntető volt a válasz még a negyed vége előtt, az első tíz perc után 20-19-re vezetett a szombathelyi gárda.

Hasonlóan az első játékrészhez, ezúttal is felváltva estek a pontok, a vendégek jól tartották magukat, sőt, mi több, Kerpel-Fronius triplájának és Dickey pontjainak köszönhetően ismét náluk volt az előny. A szegedi pontok után aztán egy szenzációs Anderson-Bruinsma összjáték következett, melyen végén utóbbi szerezte meg újabb pontjait, így a 15. perc kezdetén 26-28-at mutatott az eredményjelző. A vendégek időkérése után Doktor révén egalizált a Falco, majd Anderson kísérlete szédült le a gyűrűről. Ami hazai oldalon kimaradt, az vendégoldalon nem, rövid idő leforgása alatt nyolc pontos előnyre tett szert a Szeged a féldiő végéhez közeledve. A hullámvölgyben lévő hazaiak dolgát a bírói ítéletek sem könnyítették meg, ennek pedig a szurkolók hangot is adtak és hangos füttyszóval fejezték ki egyet nem értésüket egy-egy szituáció után. Gasper Okorn vezetőedző is érezte, hogy rendezni kell a sorokat, az időkérés után pedig Benke pontjaival zárkózott a Falco. A mérkőzés ezen szakaszában főként büntetőből tudtak pontot szerezni a csapatok. A sorozatot Benke fontos triplája törte meg, egy perccel a negyed vége előtt pedig a vendégek is időt kértek. A hajrában Lake zsákolására tripla formájában érkezett a válasz Kerpel-Froniustól, így 37-42-es szegedi vezetéssel mehettek a nagyszünetre a csapatok.

A fordulást követően a Szeged egy gyors 0-6-es szériával indított, így a mérkőzésen először tizenegy pont volt a két csapat között. A hazaiak vezetőedzője gyorsan magához is hívta övéit, mindössze másfél perc után. Anderson triplája nagyon fontos pillanatban érkezett, viszont a másik oldalon Keller és Dickey révén tovább növelte az előnyét Srecko Sekulovic együttese. Váradi és Searcy pontjainak köszönhetően a 25. percre ismét tízen belülre került a Falco, 44-53 volt az állás ekkor. A hazaiak azonban továbbra sem igazán találták a dobóformájukat ezen a napon, hiába védekeztek ki több szegedi akciót is, támadásban volt hová javulni. Lake duplája hosszú pontcsendet tört meg, majd Dzeletovic duplája után Bruinsma és Milosevic gondoskodott róla, hogy nyílt maradjon a találkozó. Hiába próbált kapaszkodni a sárga-fekete alakulat, a fontos és kritikus pillanatokból a vendégek jöttek ki jobban, és a harmadik felvonás végére ismét megléptek és tíz pontos előnnyel várhatták az utolsó tíz percet (52-62).

A záró negyed egy szép Benke-Bruinsma kombinációval kezdődött, ráadásul faulttal együtt sikerült bedobnia az amerikai légiósnak, aki a büntetőt is biztos kézzel értékesítette. A vendégek láthatóan megtorpantak, a Falco hátránya pedig Anderson triplája után már csak két pont volt. Srecko Sekulovic, a vendégek mestere időt is kért. Searcy egyenlítése után Dzeletovic kinti kísérlete akadt be, majd Benke duplája érkezett. Mindkét csapat az utolsó erőtartalékait mozgósította, a minimális előny a Szegednél volt a mérkőzés hajrájához érkezve. A Falconak nem akartak összejönni a dolgok, az idő pedig vészesen fogyott, és ez egyértelműen a Szegednek dolgozott. Két perccel a találkozó vége előtt öt pontos volt a szegedi előny, Gasper Okorn pedig időt kért a fordítás reményében. A Falco Váradi duplájával zárkózott volna, ekkor azonban Brown kinti kísérlete talált utat a gyűrűbe. Az utolsó egy percre 73-78-as állással fordultak a csapatok, majd Milosevic büntetőjével sikerült minimálisat faragni a hátrányból. Bőven maradtak izgalmak a mérkőzés végére, szerb légiósa újabb büntetőivel az utolsó szalmaszálba kapaszkodott a hazai együttes. Egy kivédekezett vendég támadás után Anderson triplájával 18 másodperccel a találkozó vége előtt hosszú idő után ismét a Falconál volt az előny, a Szeged pedig időt kért. Brown ziccere lejött a gyűrűről, Milosevic azonban jól büntetőzött, a vendégeknek kicsivel több, mint 5 másodpercük maradt, hogy hosszabbításra mentsék a találkozót. Kerpel-Froniust triplakísérlet közben faultolták, a megítélt három büntetőt pedig a sértett nem hibázta el, 81-81-re egyenlített, jöhetett a ráadás.

A hosszabbítást egy 4-0-s sorozattal kezdte a Falco, majd Brown vette hátára a Szegedet és fordította meg az állást. Benke dudaszós triplája a lehető legjobbkor jött, másfél perccel a hosszabbítás vége előtt 92-88-ra vezetett a Falco. A vendégek csak büntetők révén tudtak zárkózni, majd Milosevic is bedobott egyet ebből a fajtából. Fej-fej mellett haladtak továbbra is a csapatok, a szegedi egyenlítést hazai időkérés követte 21 másodperccel a ráadás vége előtt. A timeout után Anderson büntetőzött jól, 3,5 másodperccel a vége előtt pedig a vendégek időkérése következett kétpontos hazai előnynél. A Szegednek a hátralévő időben nem sikerült újabb kosarat dobni, a Falco elképesztő izgalmak után 95-93 arányban megnyerte a találkozót és győzelemmel indult számára a bajnokság.

A sárga.feketék a jövő héten, október 21-én megkezdik Bajnokok Ligája szereplésüket is, méghozzá az orosz Nyizsnyij Novgorod otthonában.

Srecko Sekulovic

-A vereség ellenére azt kell mondjam, nagyon büszke vagyok a csapatra a mai teljesítmény miatt. Több alkalommal is megnyerhettük volna a mérkőzést, a vége azonban a Falconak sikerült jobban. Nem szabad megállni, menni kell tovább és építkezni a mai mérkőzésből.

Darrin Govens

- Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, ez pedig be is igazolódott. Csalódottak vagyunk, hogy nem sikerült nyerni, de azt gondolom remekül helytálltunk egy kiváló csapat ellen.

Gasper Okorn

-Ez volt az első mérkőzésünk a szezonban. Örülök a győzelemnek, nagyon fontos volt, hogy valahogy sikerüljön megnyerni ezt a találkozót. Egyértelmű, hogy ennél tudunk sokkal jobban is játszani, és biztos vagyok benne, hogy idővel a legjobb formánkat fogjuk tudni hozni.

Váradi Benedek

- Először is szeretnék gratulálni a Szegednek, kiváló mérkőzést játszottak. Látszott, hogy ez volt az első mérkőzésünk a szezonban, és az is, hogy van még hova javulnunk. Nagyon örülök, hogy egy ilyen küzdős mérkőzésen is sikerült nyerni, a szurkolóknak pedig külön köszönet, hogy kijöttek és buzdítottak bennünket.