2024.09.01., vasárnap  •  Egyed, Egon napja
Óriási siker: a szombathelyi Kalmár Aliz felnőtt országos bajnok lett 100 méteres mellúszásban

A 19 esztendős vasi kiválóság többek között a világkupa-győztes, olimpikon Békési Esztert is maga mögé utasította.

Hétfőn vette kezdetét Debrecenben a CXXIV. Úszó Országos Bajnokság, ahol már az első napon igazi presztízscsatákat, nagyágyúkat láthattak a kilátogatók, hiszen többek között Hosszú Katinka, valamint Milák Kristóf is megkezdte szereplését. A viadalon ott van Kalmár Alíz is, a Szombathelyi Sportiskola úszója, aki 100 méteres mellúszásban az A-döntőbe kvalifikálta magát. S ha már kvalifikálta magát oda, meg is nyerte azt. Az ifjú tehetség 1:09:31-es időeredménnyel szerezte meg az aranyérmet, amely után érthetően boldogan nyilatkozott a szövetségnek:

„Amikor felálltam a rajtkőre, nem is gondoltam, hogy aztán a dobogóra is felállhatok, hiszen a 200-ra készültünk. Kőkemény munkán vagyunk túl, szerintem az edzőm érdemelte meg a legjobban ezt az aranyérmet. 1:10 alatt akartam jönni, ez sikerült, így teljesen másként fogok odaállni a kétszázra is.”

Fotó: MTI/Kovács Anikó

Savaria Fórum 33. évfolyam 29. szám - 2024.08.30.