2024.07.27., szombat  •  Olga, Liliána napja
Óriási mérkőzésen, hosszabbításban szenvedett vereséget a Falco Szolnokon

A 70-70-es rendes játékidő után a Tisza-partiak akarata érvényesült, akik végül 86-78-as győzelmet arattak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI. KÖZÉPSZAKASZ, 4. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ - FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 86-78 (13-11, 20-25, 18-15, 20-20, 16-8)

Szolnoki Olajbányász: Badzim 17, Kovács -, Pallai 7/6, Subotic 21, Cakarun 13. Csere: Cummings 14, Pongó 6/6, Rudner 5/3, Gilszki 3/3

Edző: Gasper Potocnik

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely: Somogyi 19/6, Perl 23/9, Verasztó 2, Golomán 10/3, Keller 11/3. Csere: Barac 11, Sövegjártó -, Hawkins 2

Edző: Milos Konakov

A tabella első két helyezettje találkozott szerdán délután Szolnokon a Férfi Kosárlabda NB I.-ben, a Falco ugyanis a Tisza-partra látogatott a középszakasz 4. fordulójában. A sárga-feketék keretében ezúttal is voltak hiányzók, többek között Váradi Benedek, jó hír volt viszont a csapat számára, hogy Golomán György visszatérhetett, s Milos Konakov vezetőedző rendelkezésére állhatott. A két együttes harmadszor néz farkasszemet ebben a szezonban, az előző két összecsapást a szombathelyiek nyerték 84-69, valamint valamint 82-69 arányban.

Kimaradt helyzetekkel kezdődött a találkozó, majd Somogyi Ádám harcolt ki három büntetőt, melyekből egyet értékesített. Keller bravúros védekezését még nem tudta kosárra váltani a vendég alakulat, a következő akcióból viszont Perl növelte az előnyt, a Szolnok két és fél perc elteltével sem tudott eredményes lenni (0-3). Egészen Subotic triplájáig, amivel egyenlő lett az állás, nem sokkal később pedig Cakarun révén már a házigazda vezetett. Hullámzott a játék képe, sokat hibáztak a csapatok, a negyed derekán Keller, valamint Verasztó pontjainak köszönhetően ismét a címvédő vezetett (5-7). Négyesével váltogatták a pontokat a felek, szolnoki oldalról Subotic és Cakarun köszönt be, ismét a fehérmezeseknél volt a lépéselőny. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, Barac faulttal együtt dobta be, a ráadás büntetője is jó volt (9-10). Négy Tisza-parti pont után Somogyi Ádám két büntetőjével zárkóztak a sárga-feketék, tíz perc után 13-11 állt az eredményjelzőn.

Keller zsákolására Pallai egy triplával felelt, majd újabb pontváltás következett, 17-15-nél pedig Perl hármasával került előnybe a vasi csapat (17-18). A folytatásban aztán ismét az Olaj pillanatai következtek, 21-18-nál időt kért Milos Konakov. Perl ezúttal is remek napot fogott ki, vezérszerepét egy újabb triplával jelezte, csakhogy Cummings is megtette ugyanezt, ráadásul faulttal együtt, a büntetőnél sem remegett meg a keze (25-21). A Falco sem hagyta magát, 28-27-nél már csak egy volt közte, öt perc volt ekkor a nagyszünetig. Hosszú videozás után Golomán büntetőzhetett, a második bement, 28-28-nál viszont Badzim süllyesztett el egy triplát. A sötétmezesek ismét időt kértek, a ki nem kényszerített hibák azonban megnehezítették a dolgukat, nem tudtak közelebb férközni. 33.28-nál öt pont volt a különbség, négy villámgyors ponttal azonban kapaszkodott a listavezető (33-32). Ezúttal Potocnik mester kért időt, de Barac védőlepattanója után Perl harcolt ki két dobást, 50%-os volt a mérlege, 33-33 volt az állás. Az utolsó másodpercekben aztán a hazaiak örülhettek egy triplának, 36-33 volt az állás húsz percnyni játékot követően.

Golománé volt a harmadik etap első kosara, majd Cakarun válasza után egy triplával egalizált a Konakov-legénység (38-38). Nem elégedtek meg ennyivel Perl Zoltánék, Somogyi remek trojkája is célba ért, 38-40-re a vendégek vezettek. A folytatásban büntetőkből gyarapodtak a pontok mindkét oldalon, de frissebbnek tűnt a Falco, amely 39-44-re el is lépett. Az Olaj továbbra is jól dobott kintről, a címvédő azonban erre is tudott válaszolni. 46-42 után aztán egy 6-0-ás sorozatot produkáltak a hazaiak, átvették a vezetést, majd Barac 2+1-e következett, amivel viszont egalizáltak a sárga-feketék (48-48). Izgalmas végjátékra volt kilátás, teljesen nyílt volt a mérkőzés. A büntetőzéssel az egész mérkőzésen hadilábon álltak a szombathelyiek, a negyed végén a szolnokiak viszont bedobtak egyet, amire egy dudaszós triplával felelt Somogyi, így 51-51-es állással várták az utolsó felvonást a felek.

Gyors pontváltással kezdtek a csapatok a negyedik játékrészben, majd Golomán saroktriplája következett, 53-56 volt a Falconak. Továbbra is hullámzott a mérkőzés, zsinórban hat hazai pont következett, hat perccel a találkozó vége előtt 59-56-ra vezetett Gasper Potocnik csapata. Pallai hármasa utat talált a gyűrűbe, 62-58-nál Milos Konakov időt kért, Perl extra 2+1-es akcióval villantotta meg klasszisát, majd a büntetőt is bedobta. 62-61-gyel érkeztek a csapatok a végjátékba, Somogyi és Keller remek összjátékának köszönhetően átvette a vezetést a Falco, az Olaj pedig időt kért. Perl úkabb duplát szerzett, a Szolnok Subotic pontjaival fordított, óriási izgalmakra volt kilátás. Cummings zsákolásával háromra nőtt a hazai előny, 68-65-nél ismét a Falco trénere hívta magához övéit. Somogyit triplakísérlet közben faultolták, hármat dobhatott, egyenlítettek is a vendégek másfél perccel a vége előtt (68-68). Subotic pontjaira Perl büntetőivel felelt a Falco, a végén a hazaiak kétszer is hibáztak a vonalról, 70-70 után túlóra következett.

Badzim és Somogyi is triplát szórt, ezután viszont hét pontot szereztek zsinórban a Tisza-partiak, nehéz helyzetbe került a vasi gárda (80-73). 82-73-nál már kilenc volt a differencia, az addig legnagyobb távolság volt a két csapat között, egy triplával azonban életben tartották a reményeket a vendégek. A hátralévő idő viszont már nem volt elég az egyenlítésre, fordításra, a szombathelyiek 86-78-as vereséget szenvedtek.

A szombathelyiek a következő fordulóban április 30-án, 18 órakor  az Alba Fehérvár együttesét fogadják.

Savaria Fórum 33. évfolyam különszám - 2024.07.12.