Nem sikerült a visszavágás, kikapott a Haladás a Gyirmóttól

A szombathelyiek, különösen a második félidei játékukkal, rászolgáltak a döntetlenre, de a kihagyott helyzetek nem fértek bele.

MERKANTIL BANK LIGA, 22. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS - GYIRMÓT FC GYŐR 1-3 (0-2)

Haladás: Verpecz - Csilus, Mocsi, Devecseri, Németh Milán - Kállai (Schimmer, 46.), Kiss B.(Dragóner, 46.), Holdampf, Debreceni (Bosnjak, 46.) - Medgyes, Tóth M. (Doktorics, 46.)

Vezetőedző: Mátyus János

Gyirmót: Rusák – Major M., Hudák D., Szélesi – Nagy P., Vass Á., Szegi, Vogyicska (Kirják, 90.) – Herjeczki (Hajdú Á., 75.), Lencse (Simon A., 90.), Heffler N. (Radics, 83.)

Megbízott edző: Németh Zoltán

Gólszerzők: Mocsi 52., ill. Heffler 31., Lencse 42., Nagy 94.

Január utolsó napján ismét útjára indult a labda a Merkantil Bank Ligában, a Szombathelyi Haladás pedig a Gyirmót együttesét látta vendégül. Mátyus János sérülés miatt Tóth Dávidra, valamint Rácz Ferencre, míg betegség miatt Schuszter Rolandra nem számíthatott. A vendégeknél a korábbi szombathelyi Nagy Patrik a kezdőcsapatban kapott helyet, míg Simon András a padon kezdte a találkozót.

Az összecsapás első szakasza meglehetősen tapogatózó, óvatos játékot hozott, főként mezőnyjátékról lehetett beszélni. A kapuk nem igazán forogtak veszélyben, egy-egy próbálkozást lehetett feljegyezni mindkét oldalon, amely veszélyt rejtett magában. A 31. percben aztán szabadrúgáshoz jutott a Gyirmót, Heffler Norbert lövése pedig a kapufáról a hálóba pattant, így vezetést szereztek a vendégek. Sokáig úgy tűnt, hogy 0-1 lesz a félidei eredmény, a 42. percben azonban Herjeczki Kristóf átadása után a frissen igazolt Lencse László is eredményes tudott lenni a vendégeknél. Ezzel megduplázta előnyét a Gyirmót együttese, amely így kétgólos vezetéssel mehetett a szünetre.

A félidőben négy helyen is változtatott Mátyus János, pályára lépett többek között az új szerzemény, Dragóner Filip is. A hazaiak mentek előre a szépítő találatért, az 52. percben egy szöglet után Mocsi révén sikerült is betalálni. Ez egyértelműen lendületet adott a zöld-fehéreknek, akik domináltak, és teljesen beszorították ellenfelüket. A Gyirmót csak pillanatokra tudta megtartani a labdát, a játék teljes mértékben áttevődött az ő térfelükre. A szombathelyiek azonban hiába dolgoztak ki több helyzetet és játszottak veszélyesebben, a hosszabbítás perceiben büntetőhöz jutott a Gyirmót, amit Nagy Patrik értékesített, ezzel pedig kialakult az 1-3-as végeredmény.

Mátyus János együttese legközelebb február 7-én lép pályára, méghozzá a Szeged vendégeként.