2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Negyedik edző ül a nyírségi kispadon

Mit érdemes tudni a Szombathelyi Haladás vasárnapi ellenfeléről? Egy biztos: zaklatott ősz van a piros-kékek mögött.

Már a negyedik vezetőedző ült le a Nyíregyháza Spartacus kispadjára: a vasárnapi mérkőzésen a másodosztályban kimondottan rutinosnak mondható Visinka Ede vette át december közepén a szabolcsi alakulat irányítását.

A piros-kékek Feczkó Tamás irányításával kezdték el az őszi szezont, őt Huszák Géza követte, majd az utolsó két bajnokin – ideiglenes megbízatással – Lengyel Roland. A Haladás 2022. augusztus 7-én érkezett az ország túlsó végébe: a Sóstói Stadion építése miatt a Szpari a közeli Sényőn fogadta a vasi együttest. A mieink nyertek: az első félidő hajrájában Molnár Rajmund talált be a hazaiak kapujába, így 1–0-ra győztünk.

Az eddigi 20 forduló alatt 22 pontot gyűjtöttek. A Soroksárt (4–2), a Kazincbarcikát (4–2), az MTK-t (2–0), a Budafokot (3–0) és Kozármislenyt (2–0) győzték le hazai környezetben, idegenben egyedül Gyirmóton (3–2) nyertek. A 15. pozíciót foglalják el: több győzelmüknek köszönhetően előzik meg a már osztályozós helyen lévő Szentlőrincet (16.) és Budafokot (17.). Ennek megfelelően aktívak is voltak az átigazolási piacon: Nagy Barnabást az MTK-tól, Hrabina Alex a Debrecentől, Major Marcell pedig a Puskás Akadémiától érkezett hozzájuk. Távozott Artner Dávid, Márkus Attila (Mezőkövesd) és Kovács Ádám (Sényő).